Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Rasistická fotografie, která obletěla svět: Milenka miliardáře Romana Abramoviče sedí na svázané polonahé černošce

Ruská milionářka Daša Žukovová bude díky tomuto „skandálu“ zase
populárnější.

Daša Žukovová (32), šéfredaktorka známého módního magazínu Garáž, dcera známého ropného magnáta Alexandra Radkina Žukova a přítelkyně miliardáře Romana Abramoviče, se nechala vyfotit na poněkud zvláštní židli. Fetišistický kus nábytku vypadá totiž jako polonahá černošská dívka.

Ruský magazín tuto fotografii zveřejnil již v pondělí, ale brzy nato ji stáhl ze svých webových stránek i Instagramu, protože se téměř okamžitě spustila lavina pobouřených reakcí.

Ačkoliv byla fotografie úplně vytržena z kontextu, kritikou hned vzápětí nešetřilo ani množství konkurenčních plátků, které si vzaly na paškál právě onu excentrickou židli.

Podle nejedné z remcajících novinářek má prý židle rasistický podtext.

Otázkou je, jestli se rasová problematika zbytečně nehledá i na místech, kde nemá co dělat. Jakákoliv interakce bělocha s černochem totiž automaticky staví na zadní všechny mravokárce a zastánce lidských práv.

Důležitým faktem je totiž především to, že ona zatracovaná židle je pouze variací na fetish nábytek Allena Jonese, který ji představil už v roce 1969 a o rasismu v souvislosti s „bílou“ verzí nikdo ani nepípnul.

Mohlo by vás zajímat

Další články