Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Rakovina prsu: Tohle je nejmladší pacientka světa. Vyhraje svůj boj?

Kdo by to řekl, že tato dívka má rakovinu.
Zdroj: Facebook / Annette Turner Photography
Malá Chrissy to zatím nemá v životě vůbec lehké. Místo toho, aby si užívala bezstarostné dětství, musí se potýkat se zákeřnou rakovinou. Její diagnóza je velmi vzácná. Je totiž nejmladší pacientkou, co onemocněla rakovinou prsu. Jak zvládá statečná dívenka léčbu ?

Chrissy Turner si poprvé nahmatala bulku v prsu v říjnu. Načež testy ukázaly, že má opravdu rakovinu. Její rodiče jsou zdrcení. Už jen z toho důvodu, že když se Chrissy narodila, oba zjistili, že je rakovina taky postihla. Matka Annette má rakovinu děložního čípku a otec Tory zase rakovinu mízních uzlin.

Je až k nevíře, jaké překážky život dokáže připravit. Jako by nestačilo, že si rakovinou a náročnou léčbou procházejí rodiče. Osud je opravdu nevyzpytatelný a mnohdy zbytečně krutý.

Annette v rozhovoru pro televizi ABC4 Utah News popsala, jak je nesmírně těžké zvládat chemoterapii a další léčbu ve třech. Léčba je velmi nákladná a rodina už na ni vydala všechny své úspory. Každý den se maminka malé Chrissy budí s hrůzou, jestli to všichni tři zvládnou a uzdraví se. Snad se na ně konečně usměje štěstí. Založili rodinný fond, kde můžou přispět lidé z celého světa, aby měla rodina peníze na drahou léčbu.

Na druhou stranu maminka dívenky vypráví, jak je Chrissy neuvěřitelně statečná a závažnost onemocnění si nepřipouští. Je usměvavá a dodává energii i svým rodičům. Ti jsou často úplně na dně. Chrissy se je snaží rozveselovat a užívat si života jako ostatní děti v jejím věku. Kvůli tomu, čím si prochází, je vyspělejší.

Holčička nepřestává doufat, že přijde den a rakovina zmizí z celé rodiny. Dále říká, že poprvé, když se dozvěděla o nemoci, moc se bála, co bude následovat. Teď už ale ví, že může rakovinu porazit.

Související články

Další články