Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Rakousko vzkazuje uprchlíkům: Nejsme tranzitní země. Požádejte tu řádně o azyl, nebo vůbec nevstupujte

Rakousko vzkazuje uprchlíkům: Nejsme tranzitní země. Požádejte tu řádně o azyl, nebo vůbec nevstupujte
Zdroj: profimedia.cz
Rakousko se rozhodlo, že si s běženci poradí po svém. Nepustí do země všechny, kteří tam nepožádají o azyl. Na svých hranicích chce zastavovat běžence, kteří nechtějí žít v Rakousku, tudíž nemají v plánu požádat o azyl a jen chtějí projít do další země.

Podle ministryně vnitra Johanny Mikl-Leitner vlády v Německu a Slovinsku o jejich záměru na zpřísnění pohraničních kontrol vědí Vídeň tak chce omezit příliv běženců nejen do Rakouska, ale také do Německa. A právě Německo je cílovou stanicí mnoha uprchlíků.

Zatím se ale neví, co se bude dít s uprchlíky, kteří o azyl v Rakousku nepožádají Kontroly se budou týkat i hranice mezi Slovinskem a Chorvatskem.

Ostraha na jižních hranicích Rakouska bude posílena. „Ochrana hranic je nutností, obyvatelé to od nás očekávají,“ prohlásil ministr obrany Jans Peter Doskozil. Kolik vojáků ale bude potřeba, aby ochránili hranici, ještě nebylo upřesněno.

V Rakousku za loňský rok požádalo o azyl 90 tisíc lidí. Je to pouhý zlomek ze stovek tisíc běženců, kteří zemí prošli do Německa a severských států.

Související články

Další články