Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Radikálové z Islámského státu popravili za jeden den 232 civilistů!

Islámský stát se nezastaví před ničím!
Poslední zprávy OSN zní, že radikálové z Islámského státu zastřelili u Mosulu minulou středu kolem 232 civilistů. Podle organizace zajali také 8000 rodin a použili je jako živý štít při vstupu do města.

OSN uvedla, že členové Islámského státu zastřelili u Mosulu minulou středu 232 nevinných civilistů. Dále pak zajali přes 8000 rodin, ze kterých si udělali živé štíty.

„Máme zprávy o tom, že minulou středu zastřelili 232 civilistů,“ řekla podle britského deníku The Independent mluvčí úřadu OSN pro lidská práva Ravina Shamdasani novinářům v Ženevě.

Mluvčí také dodala, že radikálové z Islámského státu popravili každého, kdo se snažil jakkoliv vzepřít jejich příkazům. Mnoho z nich bylo údajně zastřeleno hned na místě, protože se odmítli podřídit. Z 232 civilistů, kteří jsou po smrti, bylo zhruba 190 bývalých příslušníků iráckých bezpečnostních sil.

O město Mosul se bojuje od 17. října. Další zprávy zní, že irácké šíitské milice jsou připraveny do několika hodin zaútočit na radikály z Islámského státu.

Související články

Další články