Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Půl hodiny a zešílíte: Nejtišší místo na světě nedokáže zvládnout žádný člověk!

Dokážete si představit –9 decibelu?
Všichni po něm toužíme, ale dokázali byste ho skutečně unést? Nejtišší místností na světě je experimentální bezodrazová komora Orfield Laboratories v americkém Minneapolis a úroveň hluku je v ní těžko představitelných -9,4 decibelu.

„Když je opravdové ticho, tak se uši přizpůsobí,“ tvrdí Steven Orfield s tím, že pár sekund v místnosti je skvělých, ale pak najednou uslyšíte zvuky, na které vážně nejste zvyklí. Tlukot vašeho srdce, hlasité kručení žaludku, práci vašich plic a někteří dokonce i proud krve v žilách. Celé je to velmi znepokojivé a člověk proto musí v místnosti sedět.

„Vy sami se stanete zvukem,“ uvedl Orfield pro DailyMail.

Bezodrazová komora pohlcuje 99,99% zvuků. Je obložena více než metr silnou vrstvou ze sklolaminátových desek a součástí izolace jsou i dvojité zdi z oceli. Dokonce i interiér je navržen speciálně tak, aby pohlcoval co nejvíce hluku.

Pobyt delší než 15 minut způsobuje u lidí zvracení, panické stavy, zvukové halucinace a dokonce i klaustrofobii.

Nejdéle v místnosti vydržel neznámý reportér, který tam strávil 45 minut. To přece není tolik, že? Troufnete si na překonání rekordu?

Mohlo by vás zajímat

Další články