Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Psychoteror ve Francii: Do lidí tam najížděl svým autem muž, který provolával Alláhu akbar

Policie útok nekvalifikuje jako teroristický čin, muž je podle ní duševně
vyšinutý.
+ Další fotografie

Ve francouzském městě Dijonu došlo v neděli večer k podivnému útoku na nevinné lidi, kdy čtyřicetiletý muž začal bezdůvodně se svým vozem najíždět na chodníku do skupin lidí a přitom provolával Alláhu akbar, tedy Bůh je veliký, jedenáct jich zranil a z toho dva těžce.

Policie jeho čin nekvalifikuje jako teroristický útok, neboť muž je podle ní duševně nemocný a léčil se ambulantně na psychiatrii. Přesto ale tvrdí, že konal ve jménu palestinských dětí a chtěl jen zjednat spravedlnost.

Pro Francii se jedná o druhý podobný útok v krátkém sledu, den předtím totiž na služebnu místní policie ve městě Tours přišel jiný muž a za stejného výkřiku se vrhl na strážníky, tři z nich zranil a poté byl na místě zastřelen.

Z vyšetřování ale plyne, že ani jeden z nich nebyl členem teroristické organizace, mohlo se jednat jen o útok jednotlivce poté, kdy členové Islámského státu vyzvali ostatní muslimy, aby útočili na Francouze kvůli spojení země s USA v případě odvetných akcí na ISIL.

Mohlo by vás zajímat

Další články