Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

První trestní oznámení! Lidem se nelíbí, co se děje kolem dívky, která na Mostecku zemřela při streamování tragické nehody

Dívka zemřela po nárazu do bariéry.
Zdroj: youtube.com
+ Dalších 14 fotografií
Tato nehoda otřásla veřejností v České republice. Dívka zemřela na Mostecku, když šílenou jízdu vysílala její kamarádka na Facebooku. V případu padlo první trestní oznámení.

Ten tragický případ už všichni známe. Dívka zemřela při šílené jízdě po Mostecku. Její smrt mohli lidé vidět v podstatě v přímém přenosu, protože její kamarádka nezodpovědnou jízdu streamovala.

Bylo zřejmé, že obě dívky doslova hltaly dění na sociálních sítích. Středem jejich vesmíru byl také Facebook. Právě zde mohli Češi jejich šílenou jízdu vidět.

Otázkou bylo, co udělá Facebook po úmrtí jedné z dívek. Tvůrci Facebooku si přáli, aby na síti zůstaly také profily mrtvých lidí. Předpokládalo se, že kamarádi a příbuzní na ně budou chodit vyjadřovat pietu. Že to bude takový virtuální hřbitov. Dokonce se objevily prognózy, že jednou bude těchto virtuálních pomníčků více, než je profilů živých lidí.

Jenže Češi na facebookovém profilu pietu moc neřešili. Spíše se strhlo nechutné obviňování, kdo za nehodu může. Někteří lidé zašli tak daleko, že mrtvé dívce na profil psali opravdu odporné věci.

Jedna ze slušných čtenářek nakonec zasáhla a na celou věc upozornila kriminalisty.

„Policie v Praze ode mě má trestní oznámení ve věci hanobení památky zesnulé na jejím účtu na Facebooku. Považuji to za kyberkriminalitu, podle mne je to žumpa,“ uvedla pro web TN.cz paní Helena.

Je logické, že tento případ veřejnost zajímá. Každý by si ale měl sáhnout do svědomí. Není přeci nutné na profil zesnulé psát nechutnosti…

Související články

Další články