Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

První reakce Babiše na 120tisícovou demonstraci na Václaváku: Lidé tam chodí na koncerty

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 17 fotografií
premiérova odpověď
Zaplněné Václavské náměstí v Praze nenechalo chladným ani premiéra Andreje Babiše (64). Vyjádřil se směrem k lidem, kteří požadují spravedlivou justici. Sám demonstraci prý nesleduje, ale myslí si o ní, že se lidé sešli kvůli koncertům. V úterý se tam sešlo podle organizátorů 120 000 lidí, kteří požadovali demisi Babiše i ministryně spravedlnosti Marie Benešové.

Babiš se vyjádřil směrem k demonstraci, kterou podle svých slov nemá zapotřebí sledovat. „Nesleduju, proč bych to sledoval. Je hezky, tak oni tam chodí teďka na koncerty," řekl Babiš portálu novinky.cz.

Dodal, že s demonstracemi se sice roztrhl pytel, ale nic s nimi nenadělá. „Dnes jsme seděli s paní ministryní Benešovou a s Rekonstrukcí státu, řešili jsme zákony. Není důvod protestovat. Není to příjemné, ale já to akceptuji. Co můžu dělat. Oni demonstrují na základě vylhaných věcí, které jsou nepravdivé. Ale já ty lidi nepřesvědčím,“ pokračoval Babiš.

Lidé v úterý opět zaplnili pražské Václavské náměstí. Podle odhadů se jich sešlo 120 tisíc.

Související články

Další články