Pohádka Tři veteráni si získala srdce několika generací diváků. V polovině 80. let se z herečky stala opravdová hvězda. Roli dostala hlavně díky své kráse. Všichni si ji pamatují kvůli jejímu dlouhému nosu, který jí v pohádce narostl. „Byl dva a půl metru dlouhý a složitě připevněný. Musela jsem do maskérny aspoň o hodinu dřív než ostatní,“ vzpomíná herečka.

Měla spoustu nabídek na hraní, lidé ji poznávali na ulici, byla známou a uznávanou, a i přes to dala herectví vale. Zjistila totiž, že její otec byl během druhé světové války v koncentračním táboře. A začala se zabývat svým židovským původem. Její kariéru to doslova zastavilo.

„Jednou jsem si všimla, že má táta na ruce vytetované číslo. A tak mi rodiče řekli o mém původu i o tom, že byl táta v koncentráku,“ řekla Blesku Neuwirthová. Rodiče ji chtěli na jejich původ prý jen upozornit, aby se zbytečně nezamotávala do nepříjemností. Docílili tím ale pravého opaku. Od té doby se Vida hlásí k židovské víře a začala šířit informace o ní i mezi mladými lidmi.

V dalších letech se objevila v několika menších rolích a později se vdala. Dnes se věnuje hlavně psaní, loutkovému divadlu a práci s dětmi.