Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Protimuslimský fotograf aktů šíří další trička proti islámu a vzkazuje: „Je to mor!“ Brutální výroky rozdělují internet!

Fotograf aktů Sláma má mimořádně kontroverzní názory, které nejenže
hlásá, ale i tiskne na trika!
Zdroj: jirkaslama.com, jajsemtadydoma.cz
+ Další 3 fotografie

Známý fotograf uměleckých aktů Jiří Sláma na sebe potřetí strhává pozornost. Poté, co způsobil rozruch de facto pornokalendářem s neuvěřitelnými detaily soulože a intimních partií svých modelů, rozzuřil v květnu muslimskou komunitu v ČR internetovým prodejem triček s protiemigrantskou tematikou.

Trika Češi okamžitě vykoupili a Sláma, který se na svém webu netají tím, že než o byznys mu jde o „vyplenění muslimského moru z naší země“, dlouho nečekal s další várkou, kterou nazývá kolekcí „Já jsem tady doma, jaro/léto 2014“.

Na svůj eshop vrhl další sérii triček, jejichž tvorbu podle vlastních slov opět konzultoval s právníky, neb prý ví, na jak tenké hraně se pohybuje. Na přímý dotaz eXtra, zda se nebojí absolutní nekorektnosti, která pro něj může být nebezpečná, odpověděl po svém: „Podívejte, pokud bude politik hluchej a slepej a bude v očekávání bakšiše pro sebe sama naslouchat petrodolarům od Alláha, vezme Evropa a později celý svět za svůj konec již v brzké době. No, snad se pletu a vymeteme to monstrum se středověkými ‚pravidly hry‘ ze světa dřív než oni nás“ a ujistil nás, že v kontroverzní činnosti hodlá pokračovat právě proto, jak vzrušenou debatu na sociálních sítích a českém internetu jeho aktivity pravidelně rozbouří.

Co všechno už Sláma řekl:

Místo zeměpisu, přírodopisu, jazyků či matematiky učí děti, jak se správně odpalovat v davu. A to chceme v našich školách, které zvažují povinnou hodinu o jiných kulturách?

Mám vztek a jsem zoufalej, to je mor, ten islám!

Já jsem tady doma… Přišel jsi do mé země… Jsi zde menšinou, proto respektuj mou kulturu i víru, mé zvyky a zákony!

Ukázalo se, že ve škole mají mít jakousi rozpravu o kulturním soužití, o potřebě respektovat jiné kultury a jejich náboženské zvyklosti, šlo o reakci školy na protimuslimské nálady, nebo co, ale mně se to nelíbí. Proč se má moje dcera toto učit ve škole, jsem proti tomu!

A co říkáte na Slámu a to, že jeho trička jdou na dračku, vy? Je správné, že české zákony umožňují podobné aktivity, případně souhlasíte s otevřeností české společnosti k jiným kulturám a emigraci? Souhlasíte se Slámou, nebo jím pohrdáte? Napište nám svůj názor na redakce@extra.cz nebo do diskuze pod článkem…

Aktualizace 23.7. 16:34

Vydavatel se omlouvá panu Slámovi za původní titulek, kde figurovala fráze: „Cizáci jsou mor“. Mělo tam být Slámovo doslovné: „To je mor, ten Islám“. Aby bylo úplně jasno, pan Sláma je přítel Číňanů, Nigerijců, Východoslovenských Romů, Rumunských Romů, no prostě všech Romů a vůbec každé rasy a přesvědčení, která k nám do ČR dorazí a není Islám, nebo někdo kdo tvrdí, že Alláh je veliký. Za nepřesnost se panu Slámovi, který nedělí lidi na černé a bílé, ale dobré a špatné, omlouváme. Pan Sláma není rasista ani xenofob, s výjimkou čehokoli islámského.

Související články

Další články