Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Projekt středník naděje: Instagram ovládli lidé s tetováním interpunkce a mají pro to velmi dojemný důvod

Projekt středník ovládl Instagram.
+ Další 2 fotografie
Na první pohled nedodělaný smajlík? Vypadá to tak. O středníku a interpunkčních znacích obecně nepřemýšlí asi nikdo z nás. Jenže tady jsou skutečně záměrně a fotografie, které v současnosti hýbou Instagramem, skrývají ve středníku hluboký význam.

Jedná se totiž o projekt, který povzbuzuje všechny, kteří trpí depresemi, úzkostí či někdy přemýšleli o sebevraždě, k tomu, aby si nakreslili na zápěstí středník. Proč právě středník? Ten u spisovatele symbolizuje fakt, že mohl ukončit větu, ale rozhodl se to neudělat.

„Ten spisovatel jste vy a ta věta je váš život,“ píše se na webových stránkách projektu.

Velké množství lidí se ale nespokojilo jen s tím, aby středník nakreslili, a nechávají si ho na tělo dokonce vytetovat. Tyto fotografie pak umisťují na Instagram, aby ukázali, že deprese je prostě nemoc, ne něco, za co by se měl člověk stydět.

Ke snímkům navíc lidé často umisťují vlastní dojemné příběhy o tom, čím si museli v životě projít. Některé z nich si můžete přečíst v naší galerii.

Pokud i vás trápí deprese, úzkost, či dokonce pomýšlíte na sebevraždu, neváhejte vyhledat odbornou pomoc.

Obraťte se například na číslo 116 111. O svých problémech si můžete vždy s někým popovídat.

Mohlo by vás zajímat

Další články