Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Proces roku začíná: Připomeňte si 25 klíčových okamžiků v kauze Kramný! Proč Monika a Klára musely zemřít?

Tahle fotka vznikla přibližně před dvěma lety.
Zdroj: reprofoto tn.cz
+ Další fotografie
Už dnes začíná soud s Petrem Kramným, který je obviněný z vraždy dcery Klárky a manželky Moniky před dvěma lety na dovolené v egyptské Hurghadě. Podle státního zástupce měl vraždu předem promyšlenou a vraždil elektrickým proudem. Připomeňte si před začátkem soudu klíčové okamžiky jedné z nejsledovanějších krimi kauz posledních let.

30. července 2013

Kramný od začátku tvrdí, že manželku a dceru našel ve tři hodiny ráno. Předchozí den prý všichni zvraceli a nebylo jim dobře. Večer Monika s Klárkou ležely v posteli v bolestech. Kolem 22. hodiny se Petr Kramný zvedá a odchází pro vodu. Znovu se budí ve tři ráno, sáhne na tělo Klárky, které je úplně studené. „Když jsem na ni sáhl, byla celá ledová. Okamžitě jsem rozsvítil světlo a zjistil jsem, že je celá flekatá, fialová, takže jsem ji začal oživovat. V tom jsem řval na manželku, ať vstává, že se něco stalo. Ona ležela zády k nám a vůbec nereagovala. Já jsem dceru oživoval, dával jsem jí umělé dýchání. V tom jsem plácnul manželku po zádech, ať vstává. Ona nevstávala, já jsem na ni rychle skočil, otočím ji a manželka měla otevřené oči, otevřenou pusu, byla celá fialová. Taky jsem se snažil jí dát masáž srdce, dýchání z úst do úst, ale prostě to nešlo. Ony byly už celé fialové, byly mrtvé," uvedl už dříve Kramný. Jak jsme však psali, vyšetřovatelé jsou ohledně času smrti jiného názoru. Jak vyplývá z policejního spisu, obě zemřely už 29. července někdy odpoledne.

2. srpna 2013

Petr Kramný poprvé promlouvá v médiích. Rozhovor s vdovcem přímo v Egyptě dělá reportér TV Nova. Chladná, neupřímná, ačkoli nechyběly slzičky, taková byla reakce Kramného, když plakal v přímém přenosu. Už tehdy rozdělil národ na dva tábory. Nebo se pleteme, nikdo z nás si zřejmě nedokáže představit, jak by reagoval, a šok dokáže svoje.

6. srpna 2013

Spekuluje se o tom, co mohlo Moniku a Klárku zabít. Egyptští patologové údajně našli při pitvě rozleptané žaludky. Tato verze ovšem nebyla v té době oficiálně potvrzena. Nejčastěji se mluví o louhu, kyanidu nebo kyselině. Tehdy ještě nikoho nenapadlo, že by příčinou jejich smrti nebyla otrava. Podle žalobce zemřely po zásahu elektrickým proudem.

8. srpna 2013

Těla Moniky a Klárky byla převezena do Česka. Kramný má zákaz vycestovat. Česká policie nařídila další – klíčovou – pitvu. Právě ta zřejmě Kramného posílá před soud.

18. srpna 2013

V bytě rodiny Kramných bez přítomnosti vdovce, který je stále v Egyptě, probíhá policejní razie. Policie si odnáší počítač. Zároveň také vyplouvají na povrch informace ze soukromí manželů. Jejich vztah nebyl tak pohádkový, jak Kramný tvrdil. Jak cituje TN.cz kamarádku Moniky, údajně plánovala rozvod.

31. srpna 2013

Koncem léta kolovalo hned několik teorií, jak a proč zemřely Monika a Klárka. Jedna z nich tvrdila, že je zabila mafie, protože měl Kramný velké dluhy.

13. září 2013

Kramný je stále v Egyptě, ale doma má řadu fanynek, které zakládají petici na jeho podporu. Podepsalo ji několik tisíc lidí. Cestovka Blue Style slíbila, že mu uhradí náklady na pobyt v Hurghadě.

11. října 2013

Kramný začal hovořit o záhadné krabici s ještě záhadnějším obsahem. Údajně se v ní mají nacházet důkazy, které mají policii a úřady přesvědčit o tom, že na smrti svých nejbližších nemá žádný podíl. Snažil se ji dostat přes ambasádu do Česka. Kam se poděla, co v ní bylo, to není jasné. Je možné, že se jako důkaz objeví i u soudu.

24. října 2013

Objevuje se jméno egyptského právníka Kerolese Ezzar Bashiera, který tvrdí, že zastupuje Kramného. V rozhovoru pro Novu uvedl, že těla Moniky a Klárky do Česka dorazila bez orgánů. Prý proto, že je Egypťané považují za důkazy. Tato informace ovšem nebyla nikdy oficiálně potvrzena.

31. října 2013

Kramného po třech měsících pouštějí z Egypta!

14. prosince 2014

Po jeho boku se objevila nová žena. Novináři pár nachytali v polích u Karviné, když chtěli s Kramným udělat rozhovor. Podle TN.cz se jedná o slečnu Kateřinu, která se s Kramným schází už několik dní.

3. ledna 2014

Další žena na obzoru. Tentokrát se nechal nachytat štábem TV Prima se slečnou Šárkou ze středočeských Čelákovic, která na sedadle vystřídala paní Kateřinu z Karviné.

15. ledna 2014

Kramný byl vyslechnut na detektoru lži.

18. únor 2014

Klíčový okamžik, který změnil veřejné mínění a pohled na Kramného. Sebrala ho policie a byl obviněn z vraždy. Od dva dny později soud rozhodl o jeho vzetí do vazby.

9. března 2014

Z Egypta se vrací tým českých vyšetřovatelů. O den později policie přichází s tím, že Monika a Klárka zemřely po zásahu elektrickým proudem.

31. března 2014

Egypt se vrací ke kauze a obnovuje vyšetřování ve spolupráci s českou stranou.

1. dubna 2014

Kramný mění advokáta a nově ho zastupuje Jana Rejžková. Jak v médiích uvedla, případu se ujala kvůli prestiži a dobrodružství.

26. dubna 2014

Klára Long Slámová, která zastupuje rodinu Moniky Kramné, oznamuje, že ve vyšetřovacím spisu je dost důkazů na to, aby byl Kramný usvědčen z dvojnásobné vraždy. Omylem určitě nezemřely.

28. května 2014

Vyplouvá na povrch, že Kramný, když zjistil, že mu zemřela Monika a Klárka, volal matce, co má dělat. Z Egypta volal také bezpečnostnímu expertovi Andoru Šándorovi.

22. září 2014

Soud odmítá Kramného pustit z vazby, bojí se, že by utekl.

25. dubna 2015

Policejní spis je uzavřen.

30. dubna 2015

Objevují se fotky z pitvy Moniky a Klárky. Jak řekla eXtra.cz Jana Rejžková, jsou na její návrh součástí spisu.

12. května 2015

Státní zástupce Vít Legerský podal obžalobu.

26. května 2015

Kramný už ví, kdy bude soud.

29. června 2015

23. měsíc od smrti Moniky a Klárky začíná soud s Petrem Kramným, obžalovaným z toho, že je zavraždil elektrickým proudem.

Soud sledujeme ON-LINE. Startujeme v pondělí v 8.00.

Související články

Další články