U soudu dnes promluvilo několik svědků. Jako první sexuoložka Šárka Grussmannová, která vypracovala na Kramného odborný posudek. Podle jejích závěrů netrpí obžalovaný žádnou sexuální deviací. „Obžalovaný je heterosexuálně orientovaný na dospělé ženské objekty. Nemá chorobně podmíněnou agresivitu. Nezaznamenala jsem u něj deviaci, která by v době trestného činu snížila jeho rozpoznávací a ovládací schopnosti. Klinickým laboratorním vyšetřením nebyla zjištěna deviace ani v objektu, ani v aktivitě. Nenavrhla jsem proto žádná ochranná opatření,“ cituje znalkyni Blesk.cz. Jak píše TN.cz, Kramný má lehké sklony k sadomasochismu.

Kromě sexuoložky se u soudu objevil i jeho bývalý učitel, který si ovšem na Kramného z dob jeho studií nepamatuje. Na učilišti, kde pracoval, se sice Kramný dozvěděl něco o principu fungování elektromotorů, o elektřině se však v oboru studia obžalovaného více neučilo.

Další, kdo byl předvolán na lavici svědků, je psycholožka Blanka Čepická, která Kramnému v Egyptě poskytla psychologickou intervenci. „Byl zmatený, chvilku plakal, byl emočně nevyvážený, jak při kontaktu se mnou, tak i s lékaři,“ řekla Čepická o prvním kontaktu s Kramným.