Policie nechce k případu záhadného úmrtí cokoliv sdělovat. Odvolává se na to, že chlapec je nezletilý – psali jsme ZDE.

Mlčí také další účastníci videocampu. Podle našich informací jim bylo sděleno, aby mlčeli o tom, co se přesně ve Volyni stalo.

Přesto se objevují informace, které před pořadatele táboru staví nepříjemné dotazy.

Podle portálu Lidovky.cz měl u sebe chlapec nůž, přestože to táborový řád neumožňuje. Lidovky také ale dodávají, že pořadatelé tábora nemají právo kontrolovat dětem osobní věci!

Lidovky.cz tvrdí, že chlapec s nožem běžel a zakopl. Na Facebooku se ale objevují názory, že kluk číhal na instruktora s nožem v ruce za dveřmi. Někdo pak dveře nečekaně otevřel a hrot nože chlapci propíchl krk.

Na Facebooku se také objevují hlasy, že na táboře se řešily problémy s šikanou.

„Z tábora jsme byli zklamáni. Syn byl na letošním 4. turnusu. Hned první den volal, že jsou na pokoji s klukem, který je bije a sprostě jim nadává. Když to trvalo asi tři dny a vedoucí oddílu nereagovala, říkali jí Pája, hovořila jsem s ní a slíbila nápravu. Bohužel se tak nestalo. Agrese pokračovala, báli se chodit na pokoj. Poslední noc dokonce spali na jiném pokoji. Jinak syn přijel nemocný, prý byla studená voda ve sprchách i v bazénu, po 14 dnech žádné zlepšení. Slibovaní youtubeři nepřijeli a natáčení videí by se podle jeho popisu dalo nazvat anarchií. Nemyslím si, že měl syn přehnaná očekávání a navíc je adaptabilní a samostatný. Nestává se, že by odněkud volal den co den a nebyl ani trochu spokojený. Za nás tedy tento tábor už příště ne,“ píše jedna z matek.