Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Proč rejža filmu 12 let v řetězech znechuceně tleskal, když jeho scenárista vyhrál Oscara? Uhodli jste, nenávidí ho! Kvůli čemu?

Dělali na stejném filmu, ale nemají se rádi.
Zdroj: oscars.com

Určitě víte, že film 12 let v řetězech měl na letošních Oscarech velký úspěch a dokonce získal cenu za nejlepší film. Režisér Steve McQueen si sice sošku za režii neodnesl, tu mu vyfoukl Alfonso Cuarón za Gravitaci, ale scenárista uspěl alespoň v kategorii nejlepší adaptovaný scénář. Když bylo ovšem jméno scenáristy Johna Ridleyho oznámeno, Steve McQueen z toho nebyl moc nadšený a bylo to i poznat na jeho opravdu zvláštním potlesku. Ne, schválně, jen se na něj podívejte.

Novináři tedy začali zjišťovat, čím to asi může být, a zjistili, že Steve McQueen a scenárista John Ridley se nemají příliš v lásce. Ridley totiž odmítl, aby byl pod scénářem 12 let v řetězech podepsaný také Steve McQueen, který tvrdí, že se na něm podílel!

Dokonce se mluvilo o tom, že by mělo dojít k žalobě, ale oba tím nechtěli ohrozit šance filmu při udělování cen. Ostatně pokud by režisér žaloval svého scenáristu, je docela možné, že by jim Akademie udělující Oscary žádnou zlatou sošku vůbec nedala.

Hollywoodští insideři tvrdí, že Steve McQueen najal Johna Ridleyho, aby napsal scénář k jinému otrokářskému filmu, ale když manželka McQueena objevila knihu 12 let v řetězech, nakonec se John Ridley rozhodl adaptovat právě tuto knihu. Když pak scénář odevzdal, měl v něm Steve McQueen dělat různé úpravy a chtěl, aby mohl být pod scénářem také podepsaný, což John Ridley odmítl. Dokonce i Brad Pitt, který je producentem a díky tomu také získal Oscara, musel oba usmiřovat a uklidňovat.

Ostatně je to také důvod, proč nebyl scenárista John Ridley na pódiu s ostatními, když film získal cenu za nejlepší film.

Související články

Další články