Takové milé gesto a tak nepříjemná situace! Ale hlavně pro učitele z Colorada, kteří devítiletou holku vyhodili ze školy jen kvůli dobrosrdečnosti. Dvanáctiletá Delaney Clements trpí rakovinou a kvůli chemoterapii přišla o vlasy, ale od čeho jsou tu přátelé?

Aby radosti a starosti snášeli spolu.

A tak se její devítiletá kamarádka Kamryn Renfro rozhodla, že si taky oholí hlavu, aby se Delaney necítila smutně a vyřazená ze společnosti. Jenže tím narušila školní řád základní školy v Coloradu a čekal ji za to trest. Byla vyloučena za porušení směrnice o správném oblékání a přijatelné vizáži, ředitel dívce vzkázal, že se do školy smí vrátit, až jí dorostou vlasy, nebo ať si pořídí paruku.

Matky obou dívek jsou v naprostém šoku: „Přátelé se vzájemně podporují bez ohledu na to, jaký to má dopad, a obě jsou velmi statečné. Jedna proto, čím musí projít, a ta druhá kvůli tomu, co pro ni udělala,“ říká matka Delaney.

Vedení školy se nakonec rozhodlo na nátlak veřejnosti ještě svůj postup přehodnotit a Kamryn by se tak snad mohla vrátit do třídy i s holou hlavou.