Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Přiznání majitelky Dlouhovlásky: Ano, docházelo ke krádežím a výměnám vlasů

Zdroj:
+ Dalších 8 fotografií
vyjádření dlouhovlásky
Reportéři eXtra.cz přinesli příběh maminky Gabriely Tůmové, jejíž vážně nemocná dcera dostala od salonu Dlouhovláska místo paruky z pravých vlasů od dárců padělaný šunt. Majitelka salonu Petra Valentová po několika dnech, kdy se dušovala, že šlo o pravé vlasy, otočila a k celé vzniklé kauze se vyjádřila na facebookových stránkách Dlouhovlásky.

Po zveřejnění příběhu maminky Gabriely Tůmové a expertizy z VŠCHT, která jasně prokázala, že paruka pro Zuzanku trpící alopecií není z pravých vlasů, redakce eXtra.cz kontaktovala jak majitelku salonu Dlouhovláska Petru Valentovou, tak majitele Petra Štála, avšak bez odezvy.

Za pár hodin se na sociální síti Dlouhovlásky objevila informace o tom, že se majitelka Petra Valentová druhý den vyjádří k celé kauze. Skutečně se další den na facebookových stránkách Dlouhovlásky objevilo vyjádření s videem paní Petry.

Majitelka Dlouhovlásky Petra Valentová ve svém vyjádření tvrdí, že z článků není patrné, že je holčička pacientkou s problémem s růstem vlasů. Reportéři eXtra.cz od začátku kauzy jasně říkají, že Zuzanka má vážné problémy s alopecií.

Následně Petra Valentová přiznává, že v začátcích jejich pomoci nemocným dětem mohly vznikat problémy. „Také jsme tehdy ještě s výrobou paruk začínali a paruky jsme dávali vyrobit několika externím vlásenkářkám – později jsme zjistili, že docházelo ke krádežím a výměně vlasů. Tedy selhání jednotlivců, se kterými již nespolupracujeme,“ přiznává s tím, že docházelo ke krádežím a vyměně vlasů.

Majitelka salonu Dlouhovláska je ale přesvědčena o tom, že se snaží pomáhat s čistým svědomím, jak nejlépe to jde.

Vyjádření majitelky Dlouhovlásky

„Spousta lidí čeká na mé vyjádření, které jsem bohužel nemohla poskytnout dříve, jelikož jsem byla na dovolené a nebyla jsem dostupná celý týden. Článek byl uměle vytvořen tak, aby zaujal co nejvíce čtenářů a působil tak, že vlasy rockerů zneužíváme a místy paruk z pravých vlasů darujeme umělé. Do paruk vybírám darované vlasy. Lidé darují i vlasy barvené. I takové je totiž možné udělat. Obvykle ale vybírám vlasy přírodní. Na hotové paruce barvím, nebo dělám s kadeřnicemi melír či baleáž,“ vypráví ve videu Petra Valentová.

„Všechny tyto úpravy by na syntetických vlasech nebyly možné. Co se týče paruky pro Zuzanku Tůmovou, byla darována před dvěma a půl lety. Před dvěma a půl lety, kdy se začala tato paruka vyrábět, ještě rockerské vlasy neexistovaly. V podstatě ani neexistovalo darování vlasů v podobě, v jaké je dnes. Vlasy nám sem tam někdo zaslal poštou, mnohdy se jednalo i o culíky z prodlužka od konkurence, kde byly ještě i spoje, vlasy tedy byly bez stoprocentní garance původu vlasů,“ pokračuje.

„Paruku pro Zuzanku Tůmovou jsme darovali před dvěma a půl lety a maminka Gabriela Tůmová se nám po čase ozvala s tím, že se Zuzance se objevila alergická reakce a zda to nemůže být způsobeno parukou. Už tehdy se nám ozvala s podezřením, že vlasy mohou být syntetické. To jsme se samozřejmě snažili vyvrátit, protože jsme si byli jisti, že být nemohou. I přesto jsme nabídli výrobu nové paruky, ale to paní Tůmová odmítla. Tím jsem brala věc za uzavřenou. Pokud by byly vlasy v paruce se syntetického materiálu, chyba se mohla stát od výběru darovaných vlasů, které se zdály být v pořádku a nebyly. Až po výměnu vlasů vlásenkářkou, se kterou již nespolupracujeme. Později jsme zjistili, že docházelo ke krádežím a výměně vlasů. K dnešnímu dni jsme výrobu paruk zdokonalili, aby se podobné nešťastné události již nestávaly,“ dodala.

PRVNÍ ČÁST REPORTÁŽE JSME PŘINESLI ZDE

ROZHOVOR S PODVEDENOU MAMINKOU JSME PŘINESLI ZDE

VÝSLEDKY ODBORNÉ EXPERTIZY PARUKY PRO ZUZANKU TRPÍCÍ ALOPECIÍ JSME PŘINESLI ZDE

ZKUŠENOSTI S DLOUHOVLÁSKOU POPSALA I DALŠÍ NESPOKOJENÁ MAMINKA

SLEDUJTE EXTRA.CZ, PŘINESEME ODPOVĚDI.

Máte zkušenosti s darováním vlasů či podobnou charitou a zažili jste při něm nestandardní situace? Kontaktujte nás na redakce@extra.cz.

Související články

Další články