Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Případ soudce, který se urval ze řetězu: Případy mu byly přidělovány podivným způsobem. Kdo další v tom jede?

Soudce Aleš Novotný je namočený do velkého skandálu.
Brněnský soudce Aleš Novotný je namočený do velkého skandálu. O případ se zajímá nejen ministerstvo spravedlnosti, ale také advokáti lidí, které Novotný soudil.

Brněnský soudce Aleš Novotný na sebe v poslední době strhává hodně pozornosti. Hovoří se o tom, že to brousí mnohem více, než je v české justici obvyklé. Řidič Martin Novák za autonehodu od soudce Novotného vyfasoval flastr 15,5 roku. Íránského podnikatele zase soudce Novotný donutil k zaplacení kauce 150 milionů korun.

Krajský soud v Brně také kvůli Novotnému ostře kritizuje předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Ta Novotnému doporučila, aby okamžitě rezignoval. Utrhl se snad soudce Novotný z řetězu spravedlnosti a seká to jako nějaký středověký kat? O Krajský soud v Brně se už zajímá i ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Brněnský soud tvrdí, že kauzy byly přidělovány řádně. Jenže advokáti tvrdí, že jejich klienti jsou poškozeni, že kauzy byly přidělovány účelově.

„Soudce buď námitky vůbec nevypořádal, a nebo je nepřipustil,“ diví se advokátka Alena Kojzarová v rozhovoru pro TV Nova.

Smutné je, že sám Novotný již dříve připustil, že v Brně neprobíhá vše standardní cestou. „Zde teoreticky je možné s částí těchto námitek souhlasit. V tom rozsahu, že tam není pravděpodobně doslovně specifikováno, který soudce bude v tomto směru určen,“ uvedl dříve Novotný.

Takže se všichni logicky ptají, jakým způsobem jsou v Brně přidělováni soudci. A Krajský soud v Brně zatím neumí doutnající skandál zažehnat.

O situaci v Brně se už zajímá i ministerstvo spravedlnosti. „My tu situaci teď prověřujeme. Dopisem jsme se obrátili na předsedu toho krajského soudu, což není ten, který tam byl v té době,“ řekl ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Související články

Další články