Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Překonala osud: Žena se dočkala dítěte po 19 potratech

Vymodlené dítě: Narození malé Emily-Kate (na snímku s Jo a jejím
manželem Stevem) předcházelo 19 potratů.

Příběh sedmatřicetileté Jo Short z Newportu ve Velké Británii je živoucím důkazem toho, že když někdo po něčem opravdu touží, žádná překážka ho nemůže zastavit. Přestože celkem devatenáctkrát potratila, nevzdala se a na dvacátý pokus se vytouženého dítěte dočkala.

Jo byla diagnostikována endometrióza – nepříjemné onemocnění, při kterém se děložní tkáň vyskytuje i v místech mimo dutinu děložní, což může mimo jiné vyvolávat nesnesitelné bolesti. Endometrióza také patří mezi časté příčiny neplodnosti, nicméně schopnost ženy donosit dítě by neměla být nijak dotčena. V případě Jo se na tomto závěru shodlo dokonce hned osm lékařských expertů.

Pravý opak byl však pravdou. Jo sice neměla ani ten nejmenší problém přijít do jiného stavu, ale každé z devatenácti těhotenství skončilo potratem. První potomek se tak manželům Shortovým narodil až po dlouhých čtrnácti letech, plných zklamání a hořkosti. „Byla to opravdová emocionální horská dráha. Co si asi má člověk myslet, když mu osm různých odborníků řekne, že všechno je normální a že má jít domů a dál se snažit?“ řekla rozhořčeně Jo. „Ale stálo to za to,“ dodala s pohledem upřeným na svoji malou dcerku.

Jo postupně podstoupila celkem čtyři laparoskopické operace, při kterých jí byly odstraněny části děložní tkáně ze žaludku. To sice zmírnilo bolesti, ale série potratů pokračovala i nadále. Nechybělo moc, aby Jo ztratila i poslední zbytky naděje. Pak se však nešťastný pár dozvěděl o nové speciální operaci, se kterou se začalo experimentovat v Kanadě. A ta skutečně pomohla. Nedlouho po zákroku Jo znovu otěhotněla a posléze porodila zdravou holčičku.

Související články

Další články