Počasí je poslední dobou jako na houpačce. V týdnu nás potrápila ledovka a Česko zasypal sníh. Teď už zase není po sněhu ani památky a oteplilo se. Všechny tak zajímá, na co se můžou těšit o víkendu.

Dnes bude relativně teplo a vysvitne i sluníčko! Čekají nás ale sněhové přeháňky, na jihozápadě bude sněžit nejvíce z celé republiky. V polohách pod 300 metrů nás potrápí déšť se sněhem. Teploty se budou pohybovat mezi 1 a 5 stupni. Odpoledne by se ale mělo postupně ochlazovat. Na horách se budou tvořit sněhové jazyky a závěje.

V sobotu bude jasno až polojasno, ojediněle se můžou objevit sněhové přeháňky. V noci bude pořádná zima. Teploty klesnou až na minus 6 stupňů, při sněhové pokrývce až minus 8 stupňů. Takže si doma pořádně zatopte! Přes den se teploty vyšplhají jenom na 3 stupně.

V neděli bude ještě chladněji než v sobotu. Čeká nás oblačno až polojasno, přechodně zataženo. Během dne může i slabě sněžit. V noci se teploty budou pohybovat mezi minus 3 a minus 7 stupni, při sněhové nadílce teploty klesnou až na minus 10 stupňů! Přes den se bude teplota pohybovat mezi minus 2 a 2 stupni. Čeká nás tedy pořádný mráz, takže nejspíš zůstaneme zachumlaní v posteli.