Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA VÍKEND: Česko pokryje sníh a bude to pořádně klouzat. Pak se ale výrazně oteplí!

Česko pokryje sníh a led.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Martin na bílém koni přijel zřejmě o pár dní dříve. Česko zasypal sníh a kdo se ráno vzbudil, nevěřil vlastním očím. Sněžit bude až do neděle a navíc bude pořádná zima. Teploty klesnou pod nulu. Oteplí se až příští týden.

Dnes jsme se probudili do zasněženého rána a můžeme se radovat. Sněhu se jen tak nezbavíme. Sněžit by totiž mělo až do neděle, takže se máme na co těšit! Naopak příští týden nás čekají vysoké teploty.

Dnes je během dne převážně zataženo, nad 400 metrů sněží, v některých částech republiky prší. V Čechách a na Vysočině se tvoří náledí. Denní teploty vyšplhají pouze na 6 stupňů nad nulou. V noci klesnou až k minus dvěma stupňům. Dnes jsme všichni oblékli zimní kabáty a zimní boty. Kdo má ještě letní pneumatiky, měl by je urychleně přezout. Bude to totiž pěkně klouzat.

V pátek bude oblačno až zataženo, místy bude sněžit. Pod 400 metrů nás potrápí déšť. Přeháňky ale můžeme čekat jen místy. Denní teploty se budou pohybovat mezi 1 a 5 stupni nad nulou. V noci ale bude pořádná kosa. Teploty klesnou až na minus 3 stupně. Navíc to bude pěkně klouzat, celou noc se bude tvořit náledí. Takže pokud někam vyrazíte, tak buďte opatrní.

Sníh neustane ani v sobotu. Bude oblačno až zataženo, zpočátku místy, postupně jen ojediněle sněhové přeháňky. K večeru bude ubývat oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 0 a minus 4 stupni, při zmenšené oblačnosti až k minus 7 stupňům, místy se bude opět tvořit náledí. Nejvyšší denní teploty vyšplhají jenom na 3 stupně nad nulou.

V neděli bude většinou polojasno, místy bude zataženo s nízkou oblačností. Očekávat můžeme i sněhové přeháňky. V noci se budou teploty pohybovat mezi minus 2 a minus 6 stupni. Takže nám zřejmě topení pojede na plný plyn. Tepleji nebude ani přes den, teploty se budou pohybovat mezi minus 1 a 3 stupni nad nulou. Nikomu se tak zřejmě nebude chtít ani vylézt z postele. Příští týden by se ale mělo oteplit. Teploty vyšplhají až na 10 stupňů!

Související články

Další články