Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA VÍKEND A SVÁTKY: Užijeme si slunečný a teplý prodloužený víkend, nebo budeme klepat kosu s deštníkem v ruce?

O prodlouženém víkendu zažijeme teplo, bouřky i ochlazení.
Zdroj: facebook.com/profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Počasí je jako na houpačce. Jednou jsou vedra, člověk omdlívá, potí se a chce, aby zapršelo. Pak je zase zima a bouřky a všichni si přejí, aby bylo teplo a svítilo sluníčko. A tak je to pořád dokola. Vzhledem k tomu, že máme před sebou prodloužený víkend, tak si ho chceme užít se vším všudy. Bude svítit sluníčko, nebo nás pozlobí bouřky?

Pokud si myslíte, že se celý víkend budete válet u bazénu, tak vás zklameme. Počasí o víkendu totiž moc hezké nebude. V sobotu nás čekají velmi silné bouřky a v neděli se ochladí až o 10 stupňů. Takže žádné tropy nečekejte.

Pátek nám nezačne moc dobře, bude jasno až polojasno, občas zaprší nebo zabouří. Během dne by se ale počasí mělo pomalu zlepšovat. Noční teploty se budou pohybovat mezi 12 až 16 stupni, přes den ale vyšplhají až na 28 stupňů.

V sobotu bude polojasno, ale potom se od západu zatáhne a bude pršet. Očekávají se i silné bouřky, které bude doprovázet velmi silný vítr. Noční teploty se budou pohybovat od 13 do 17 stupňů a denní teploty vyšplhají na 25 až 29 stupňů. Na jihovýchodě republiky se můžete radovat až z 31 stupňů.

Neděle bude hodně škaredá. Výrazně se totiž ochladí, takže se vám ven ani nebude chtít. Celý den by mělo pršet a teploty dosáhnou jenom 23 stupňů. Takže si s sebou nezapomeňte vzít deštníky nebo pláštěnku. Na plavky to ale tentokrát rozhodně nebude.

V pondělí se počasí umoudří a přestane aspoň pršet. Bude jasno až polojasno, ale teploty dosáhnou maximálně 23 stupňů. Nebude sice úplná zima, ale žádná vedra nečekejte. A všechny asi zajímá, jak bude oba sváteční dny. Počasí by se mělo výrazně zlepšit!

V úterý 5. července už se opět začne pomalu oteplovat a léto nám ukáže svoji pravou tvář. Těšit se můžeme na slunečnou oblohu a až 28 stupňů! Volný den si tak užijeme někde u vody nebo rybníka. Pokud chcete vyrazit na chatu, je ten správný čas.

Ve středu 6. července bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty vyšplhají na 25 až 29 stupňů. Noční teploty na 13 až 17 stupňů. Takže léto už je zase zpět a vypadá to, že bychom se bouřek aspoň na chvíli mohli zbavit.

Nejtepleji bude na jižní Moravě, kde se budou o prodlouženém víkendu pohybovat teploty mezi 28 a 33 stupni. V Čechách bude o něco chladněji, mělo by být slunečno, ale teploty vyšplhají maximálně na 27 stupňů. To se ale netýká neděle, kdy bude v celé České republice maximálně 23 stupňů a déšť. Počasí se ale naštěstí umoudří a pak už bude svítit sluníčko a začneme si užívat to pravé léto se vším všudy.

Související články

Další články