Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

PŘEDPOVĚĎ NA PROSINEC: Budou letos Vánoce na sněhu, nebo na blátě?

PŘEDPOVĚĎ NA PROSINEC: Budou letos Vánoce na sněhu, nebo na blátě?
Zdroj: profimedia.cz
počasí
Za necelý měsíc jsou tady Vánoce a všechny zajímá jediné. Zda letos strávíme Vánoce na blátě, nebo na sněhu. Zatím to nevypadá kdovíjak nadějně. Je konec listopadu a jediné, co připomíná zimu jsou ukrutné mrazy. Po sněhu ani vidu, ani slechu. A podle Českého hydrometeorologického ústavu nejsou vyhlídky nijak pozitivní. Můžeme se snad se sněhem definitivně rozloučit?

Období od 26. listopadu do 23. prosince 2018 bude na našem území jako celek teplotně průměrné. Postupný pokles teplot z předchozího období bude pokračovat.

V následujících týdnech předpokládáme, že teploty vzduchu se budou převážně pohybovat v intervalech normálních hodnot pro danou roční dobu. Z hlediska celkového množství srážek lze předpokládat, že období 26. 11. - 23. 12. 2018 bude průměrné.

Vzhledem ke všeobecnému poklesu teplot očekáváme kromě dešťových srážek i sněhové srážky, a to zejména na horách. V nižších polohách bude sněžit zatím jen přechodně. První dekáda měsíce prosince bude ve znamení dešťových srážek.

Meteorologové sice tvrdí, že by mohlo případně sněžit i v nížinách, ale sníh rychle roztaje, takže si vůbec neužijeme. Ani druhá dekáda prosince milovníky sněhu nenadchne. Průměrné denní teploty se mohou pohybovat okolo +5 °C, přechodně mohou klesnout i k -10 °C. Obloha bude spíše zatažená a jediné, čeho se dočkáme, jsou přibývající srážky.

Ani třetí dekáda prosince nevypadá příliš slibně. Místy se může objevit vydatnější sněžení, ale sníh stejně jako v první dekádě ihned roztaje. Prozatím to vypadá, že budeme mít Vánoce opět na blátě, protože denní teploty by se měly pohybovat okolo +10 °C a možná i víc.

Kdo se těšil na pohádkové sněhobílé Vánoce, má patrně smůlu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy