Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Předpověď do konce prázdnin: Vrátí se vedra, anebo vytáhneme mikiny?

Zdroj: pixabay
+ Další 2 fotografie
Počasí
Ve srovnání s tropickým červencem jsou poslední dny o něco chladnější, stále však vysoké a pro letní radovánky jako dělané. Jak to ale bude v příštích dnech až do konce prázdnin? Napoví měsíční výhled počasí, který přinesl Český hydrometeorologický úřad (ČHMP). Vypadá to, že teplotní rekordy už padat nebudou.

"Předpokládáme, že období od 5. srpna do 1. září 2019 bude na našem území jako celek teplotně průměrné," uvádí Český hydrometeorologický úřad v měsíčním výhledu do počasí. Zdá se, že teplotní rekordy už do konce prázdnin padat nebudou. Přestože teploty nepřesáhnou třicítku, stále půjde o vydařené léto a mikiny budeme moct nechat ve skříni.

Teplotně mírně nadprůměrný bude pravděpodobně jen příští týden. Nejnižší denní teploty se budou pohybovat okolo 22 stupňů, maximem by mělo být 28 stupňů. "V následujících týdnech by se mělo postupně ochlazovat s tím, že týden od 19. srpna bude teplotně mírně pod dlouhodobým průměrem," tvrdí ČHMÚ.

Zapršet by mělo pořádně opět jen v příštím týdnu, zbytek srpna bude zřejmě na srážky průměrný.

"Z hlediska celkového množství srážek by mělo být období 5. 8. - 1. 9. 2019 průměrné. Pravděpodobnost srážkově nadprůměrného období je o něco větší než srážkově podprůměrného, a to zejména kvůli prvnímu předpovědnímu týdnu, kdy očekáváme srážky v celkovém úhrnu na hranici normálních a nadnormálních hodnot," uzavírá ČHMÚ.

Související články

Další články