Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Před 74 lety osvobodili Osvětim: 13 srdcervoucích portrétů přeživších

+ Dalších 9 fotografií
Galerie
Je to přesně 74 let, co jednotky Rudé armády dorazily do koncentračního tábora v Osvětimi. Osvobodily sedm tisíc vězňů, kteří v továrně na smrt zůstali i po úprku nacistů. Někteří z přeživších si nechali nafotit dojemné portréty.

27. ledna 1945 dorazily do koncentračního tábora v Osvětimi jednotky Rudé armády a osvobodily kolem sedmi tisíc vězňů, kteří na místě zůstávali i po odchodu příslušníků SS. Historická událost, při níž vyhaslo více jak milión lidských životů, se odehrála před 74 lety.

Nedá se ovšem říct, že se z ní lidstvo za ty roky poučilo. Podobné věci se v různých koutech světa bohužel stále dějí a my víceméně jenom mlčky přihlížíme.

Už dřív dala zpravodajská agentura Reuters dohromady kolekci portrétů několika přeživších. Někteří z nich se nechali vyfotit také se snímky svých příbuzných, kteří už neměli to štěstí a tábor nepřežili.

Podívejte se na ně v galerii…

Mohlo by vás zajímat

Další články