Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Pražský Mořský svět se o víkendu proměnil v rybí "zdechlinárium". Proč začaly ryby hromadně hynout? Může za to některý z návštěvníků?

Pražský Mořský svět se o víkendu proměnil v rybí "zdechlinárium". Proč začaly ryby hromadně hynout? Může za to některý z návštěvníků?
Zdroj: morsky-svet.cz

Během sobotního dopoledne ohlásili zaměstnanci Mořského světa v pražských Holešovicích, že došlo k nevysvětlitelnému úhynu několika desítek ryb.

Předběžná škoda je vyčíslena minimálně na půl milionu korun a celá událost je vyšetřována jako poškození cizí věci, neboť podle veterináře, který uhynulé ryby zkoumá, se jako nepravděpodobnější příčina jeví to, že je někdo otrávil jedem na krysy!

V akváriu uhynulo již více než 70 exotických ryb a další vykazují známky těžké otravy. V ohrožení je údajně i 10 želv.

Vyčištění a příprava akvária pro nové živočichy potrvá prý týden až 14 dní, přičemž do dvou týdnů by měly být definitivní výsledky vzorků odebraných z mrtvých ryb.

Ryby začaly hynout během dne v otevřeném akváriu, kdy návštěvníci mohli ryby krmit. Někdo tudíž využil situace a do akvária nasypal jed na krysy.

Podle technického ředitele Mořského světa Jana Vokurky se bude akvárium muset vybagrovat, vydezinfikovat a předělat...

My úplně nechápeme, komu tohle udělalo radost.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy