Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Přátelé, nedepkařte: 5 rad, jak přežít podzimní chmury

Deprese
Zdroj: profimedia.cz

Podzim už je v plném proudu a je docela pravděpodobné, že jste to už pocítili na své náladě. Ráno máte problém vstát z postele, a když už se vám konečně podaří probrat, obvykle je po pracovní době. Jste podráždění, nevíte, co si do takového proměnlivého počasí obléct, lidi v MHD páchnou víc než obvykle a všechno je tak šedivé… Než si půjdete pro nějaké zobání k vašemu psychiatrovi, zkuste tohle:

  1. K dobré náladě si můžete pomoct vitamíny a minerály. Zásobujte své tělo čerstvým ovocem a zeleninou, super jsou i ořechy nebo hořká čokoláda. Vyvarujte se tvrdému alkoholu, který sice na chvíli pomůže, ale druhý den se váš psychický stav ještě zhorší.
  2. Důležité je, abyste se vystavovali světlu. Ve Švédsku mají největší počet sebevražd na světě. Je to dáno hlavně tmou, která nepříznivě působí na naši duši. Rozsviťte si doma lampičku, i když je ještě den. Zapalte si vonné svíčky, zajděte si klidně do solárka. Uvidíte, že se budete cítit lépe.
  3. Hýbejte se. Vaše tělo potřebuje vyplavovat endorfiny a pohyb je tou nejlepší cestou. Nemusíte zrovna denně běhat deset kilometrů, stačí svižná kratší procházka každý den nebo pravidelný sex.
  4. Naplánujte si den. Není nic horšího než se bez nálady vrátit domů z práce a nemít do čeho píchnout, nemít se na co těšit. Zajděte s přáteli do čajovny, oprašte stará rodinná alba, přečtěte si v klidu tu knihu, na kterou se už tak dlouho chystáte.
  5. Zajděte se pobavit. Sandera van Doorna asi netřeba představovat. Jedná se o jednoho z nejpopulárnějších dýdžejů současnosti. A právě ten bude vyhrávat v pátek 11. 10. v pražském SaSaZu. A bude to bomba, to vám zaručujeme. Vstupenky na akci Wonderland s podtitulem „Love Generation“ si už teď můžete koupit v sítích Ticketpro za 490 Kč. Kromě Sandera van Doorna vystoupí i další hvězdy elektronické hudby – Julian Jordan a Sun z Holandska nebo třeba rezident Michal Poliak. Během osmihodinové hudební hippie pouti se určitě vyřádíte.

Související články

Další články