Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Utýraný Mareček z Loun

Nejnovější kauzy

Praha schválila novoroční ohňostroj: Pyrotechnická show uctí památku Karla Gotta

Zdroj: youtube.com
silvestr
Když Praha oznámila, že místo novoročního ohňostroje uspořádá videomapping na budovu Národního muzea, spoustu obyvatel metropole to rozlítilo. Nyní je však veliká naděje, že se pyrotechnické show přeci jen dočkají. Spolek Ohňostroj pro Prahu na ni vybírá peníze a Praha 2 se rozhodla ji zaštítit. Když se tedy podaří vybrat dostatek financí, novoroční ohňostroj bude odpálen od bastionu v parku Folimanka.

Spolek Ohňostroj pro Prahu vybírá peníze na transparentní účet. Z potřebného milionu se zatím podařilo vybrat 60 tisíc korun. V případě, že se nepodaří potřebnou částku vybrat, jsou prý organizátoři připraveni financovat ho z vlastních kapes.

Podporu organizátorům nyní poskytla Praha 2. „Jsme si jisti, že většinu Pražanů obtěžuje celodenní amatérské odpalování pyrotechniky, které probíhá nekontrolovaně a je tak velkou psychickou zátěží pro malé děti i zvířata. Patnáctiminutové organizované představení profesionálních pyrostrůjců v tomto ohledu považujeme za důstojnou oslavu příchodu nového roku, která k evropským i světovým metropolím neodmyslitelně patří,“ uvedl místostarosta Jan Korseska.

Ohňostroj, který by mohl být odpálen od bastionu u parku Folimanka, dostane název Praha božská a bude věnován památce Karla Gotta. Spolek také spouští kampaň zvanou Nebudu střílet, která má upozornit na nebezpečí odpalování pyrotechniky amatéry.

Související články

Další články