Až příště půjdete po ulici a uvidíte někoho, jak si povídá se svojí rukavicí, nelekejte se, ani si významně neťukejte na čelo. Dotyčný si zkrátka jen pořídil žhavou novinku ve světě mobilní komunikace – speciální handsfree zařízení, známé jako „mluvte do ruky“ (Talk to the Hand).

Rukavice mají reproduktor na palci, mikrofon v malíčku a pomocí technologie Bluetooth je můžete propojit s prakticky jakýmkoliv mobilním telefonem. Navíc samozřejmě udržují vaše ruce v teple. Další zajímavostí je, že tyto „telerukavice“ navrhla známá umělkyně Sean Miles v rámci svého projektu, který ilustruje možnosti recyklace starých gadgetů – při jejich výrobě jsou tedy používány součástky z vysloužilých mobilů. Navzdory tomu (nebo právě proto?) se rozhodně nejedná o levnou záležitost. Za jeden pár zaplatíte v přepočtu cca 30 000 Kč.

Pro úplnost dodejme, že se jedná v pořadí už o druhý originální produkt, který Miles ve spolupráci s O2 Recycle vytvořila. Tím prvním byla bota fungující jako telefon. V současnosti tato nadšená vynálezkyně a ekoložka pracuje na hybridu mobilu a kabelky. „Lidé už nebudou muset ztrácet čas přehrabováním se v tašce a hledáním vyzvánějícího telefonu,“ řekla k tomu Miles.