Brazilské duo OS Gemeos je vycházející hvězdou streetartové scény. Návrhářská dvojice, kterou tvoří identická dvojčata Octavio a Gustavo Pandolfové, čerpá svou inspiraci v rodném městě Sǎo Paulu, které hraje pestrými barvami a skrývá v sobě mnoho tváří.

Svou kariéru zahájili v 80. letech jako graffiti umělci právě v jeho ulicích. Aktuálně zahrnuje jejich portfolio široké spektrum prací, počínaje nástěnnými malbami přes fresky, obrazy, sochy až po multimediální instalace zahrnující hudbu a tanec. Os Gemeos vyrostli na brazilské breakdanceové scéně 80. let a éru dospívání prožili v atmosféře hip-hopu i kultuře DJ v letech devadesátých. Ne náhodou má tedy hudba důležitý vliv na jejich kreativní práci.

Os Gemeos mají pevné vazby na Sǎo Paolo, které popisují jako město kontrastů a kde oba dosud žijí a pracují. Toto město z nich vytvarovalo právě takové umělce, jakými dnes jsou. „Vyrostli jsme na ulici a tato zkušenost nás velmi obohatila. Hrajete na ulici fotbal a vidíte člověka, který zrovna tvoří graffiti. Jiný se oddává break dance a další zase staví dřevěné hračky. Když se na to podíváte v tomto kontextu, je jasné, že jsme prostě museli začít improvizovat,“ vysvětlují Os Gemeos.

Právě po jejich jedinečnost se s nimi spojil proslulý výrobce koňaku Hennessy, jehož prověřené know-how a nejvyšší kvalita mají na celém světě mnoho příznivců, a vznikla tak limitovaná edice koňaku Hennessy Very Special. Novou láhev zdobí barvami hrající viněta, která zve na výpravu do imaginárních krajin inspirovaných historickým odkazem a mistrovským uměním koňaku Hennessy. „Milujeme experimentování. Tento projekt pro nás představoval zcela nové prostředí. Cílem bylo vdechnout něčemu tradičnímu moderní a barevnou povahu,“ popisují Os Gemeos.

Dvojčata pečlivě studovala historii domu Hennessy a význam umění mísení pro vznik výjimečné směsi. V těchto materiálech nalezla svou inspiraci pro vinětu, kterou popisují jako „šťastnou a barevnou krajinu, na které je vše spojené“. Během svého pobytu v Cognacu a poznávání značky Hennessy Os Gemeos odhalili také další podobnosti se značkou. „U Hennessy se všechno točí kolem vášně a toku času.“

Os Gemeos vidí svůj výtvor pro Hennessy Very Special vlastníma očima, důležité pro ně ale je, aby každý jednotlivec vnímal jejich vinětu individuálně. „Je mnohem zajímavější nechat lidi na věci pohlížet svýma vlastníma očima a rozvíjet jejich představivost než se jim snažit vtisknout naši vizi,“ uzavírají.