Tenistka Petra Kvitová.
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
Tenis

Petra Kvitová zažila pořádně hořký vstup do nové sezony. Ve svém úvodním zápase na turnaji v Adelaide podlehla domácí Priscille Honové ve třech setech 7:6, 5:7 a 2:6. Australská tenistka je přitom až 263. hráčkou ve světovém žebříčku, zatímco česká lvice je na 17. příčce. Zápas bylo možné sledovat online na portálu iSport.cz.

Petra Kvitová vstoupila do turnaje v Adelaide duelem s Priscillou Honovou. V prvním setu obě hráčky dobře podávaly, přece jen ale byla o něco lepší česká tenistka. V tie breaku svou soupeřku porazila 7:4 a položila dobrý základ pro vítězství.

Kvitová podávala dobrý výkon i ve druhém setu, když soupeřce prolomila podání na 4:2. V tu chvíli držela Češka všechny trumfy, australská tenistka, která se do turnaje dostala díky divoké kartě, se ale nevzdala. Naopak si vzala servis zpátky a došla si pro vítězství ve druhé sadě v poměru 7:5.

Nečekaný zkrat

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu a sedmnáctá hráčka byla v tu chvíli jako opařená, což se projevilo ve třetím, rozhodujícím setu. Hned na úvod si nechala vzít podání poté, co opakovaně nedokázala zakončit nabitý míč na síti. Australanka byla na koni a rychle svou soupeřku drtila. Sadu nakonec vyhrála 6:2 a uštědřila Kvitové na úvod sezóny pořádný políček.

Pro partnerku tenisového kouče Jiřího Vaňka to bylo třetí fiasko se soupeřkou ze třetí stovky žebříčku od roku 2009. Naopak pro Priscillu Honovou jde o velké vítězství, když porazila o 246 míst výše postavenou hráčku. Pořád jde ale o první zápas a Kvitová má nyní čas se z potupného výprasku oklepat.

Co dělat při jaderné havárii: Základní rada zní schovej se a zůstaň v kontaktu, říká Dana Drábová