Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Potřebujete novou práci? Máme pro vás 5 tipů, jakým klišé se během pohovoru raději vyhnout!

Pracovní pohovory občas trochu dřou. A práce smrdí. Ale co se dá dělat,
že jo…

Když se člověk uchází o práci svých snů, má tendenci během pohovoru trochu přehánět. Uvědomte si ale, že váš potenciální zaměstnavatel je chytřejší než vy a chce slyšet to, co si opravdu myslíte, ne to, co považujete za obecně „správnou“ odpověď.

Takže se pokuste vyhnout následujícím tragickým klišé, která zaměstnavatelům dlouhodobě pijou krev.

1. „Jsem ideální zaměstnanec“

Nejhorší ze všech klišé u pohovoru je konstatování, že jste ideální zaměstnanec. Všichni uchazeči o práci jsou stejně ideální, jinak by se o ni přece neucházeli! A to, že si to myslíte právě o sobě, je jen váš subjektivní názor. Pokud to chcete dokázat, vypíchněte spíš vaše unikátní schopnosti, které doložíte svým životopisem.

2. „Mám spoustu dobrých nabídek“

Ať se stane cokoliv, nikdy svému tazateli neříkejte, kolik úžasných nabídek vám padá současně do klína. Jasně, chcete se blýsknout tím, že je o vás na trhu práce zájem a máte svou cenu, ale věřte, že ten člověk na druhé straně stolu vážně nemá chuť se o vás s někým přetahovat.

3. „Pracuji jako robot a nikdy nechodím pozdě“

Tím, že sami sebe uvedete jako nezničitelného Ramba s Einsteinem v jedné osobě, si spíš uškodíte. Místo vyjmenovávání svých výhod zkuste spíš nastínit, co od budoucí práce očekáváte, čím vás bude naplňovat a jak během ní zúročíte své (nevylhané) dovednosti.

4. „Jsem na pracáku, ale nevadí mi to“

Pokud se vás váš potenciální zaměstnavatel zeptá, proč se ucházíte o danou práci, neříkejte mu ani to, že jste úplně zoufalí, ani to, že jste šťastně nezaměstnaní. Zkrátka buďte upřímní. Vždycky je lepší nehrát přehnané divadlo. Člověk, který vás bude chtít přijmout, si vaší pravdomluvnosti bude vážit.

5. „Je mi jedno, co budu dělat, hlavně mě přijměte!“

Úplně nejhorší klišé ze všech je nabídnout zaměstnavateli sebe sama jako kus masa. Máte svou cenu, své zkušenosti i schopnosti. A to také nabízejte.

Mohlo by vás zajímat

Další články