Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Poslední Vánoce Michaela Jacksona: Fotka s dětmi trhá srdce. Věděl, že smrt se blíží

Zdroj: Twitter
+ Dalších 30 fotografií
rozdával radost
Jak slavil Michael Jackson (†50) vánoční svátky? Získali jsme fotku ze dne, na který zpěvákovy děti nikdy nezapomenou. Bylo to totiž úplně naposledy, co se s milovaným tatínkem mohly radovat u stromečku. Uplynulo šest měsíců a král popu už nebyl mezi živými.

Psal se čtvrtek 25. prosince 2008 a Michael Jackson (†50) slavil s dětmi svoje poslední Vánoce v životě. Tehdy maličká Paris (21) a její bráchové Prince (22) a Prince II (17) ještě netušili, že o půl roku později se z nich stanou sirotci.

Podle některých fanoušků na tom však Michael už tehdy nebyl psychicky nejlépe. Prý věděl, že smrt může přijít kdykoliv, přesto na ni z pochopitelných důvodů nedokázal připravit sebe ani svoje potomky. „Ten parchant Murray, on zatloukl ten poslední hřebík do rakve. Ale mohlo to vůbec dopadnout jinak?“ ptá se jeden z příznivců krále popu na Twitteru.

Už jen z velikosti vánočního stromečku je jasné, že Jackson sváteční atmosféru miloval. Dětem snášel modré z nebe, bohužel přišel o to nejcennější. Nikdy je neviděl dospívat, nemohl jim dávat rady a prožívat s nimi radosti i strasti.

Zneužívání dětí

Michael Jackson zemřel 29. června 2009 na infarkt, pouhý půlrok po pořízení poslední vánoční fotografie. Za jeho smrt byl odsouzen osobní lékař Conrad Murray (66), jenž zpěváka otrávil nadměrnou dávkou sedativ. Trpěl totiž chronickou nespavostí, podle Murrayho se dokonce v noci pomočoval. Za tím účelem mu měl nasazovat speciální kondomový katétr na zadržování moči, protože Jackson to prý sám nezvládal.

Zpěvákova kariéra byla zatížena i mnoha obviněními ze zneužívání dětí. Kauzy letos připomněl šokující dokument Leaving Neverland, v němž dva již dospělí muži popisují, co jim měl Jackson v dětství provádět. Jeho dcera je považuje za lháře, nevinným ho uznaly před lety i soudy. Je ovšem pravdou, že se spekulovalo o zastrašování a uplácení údajných obětí.

Související články

Další články