Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Poslanci rozhodli o zvýšení důchodů v příštím roce: Průměrná penze naroste o 900 korun

peníze
Ve středu poslanci rozhodli o zvýšení důchodů v příštím roce. Průměrná penze má vzrůst od začátku roku 2020 o 900 korun měsíčně, což je o 150 korun více, než nařizuje zákonná valorizace. Poslancům byl návrh ze Senátu vrácen se změnami, normu nyní musí podepsat prezident Miloš Zeman.

Poslanci se nové výši důchodů věnovali opakovaně, návrh novely zákona o důchodovém pojištění Sněmovna už jednou schválila, Senát jí ho ale vrátil s podstatnými změnami. Senátoři totiž chtěli vyšší růst penzí pro starší seniory. Ti, kteří jsou v důchodu už 25 a více let, podle nich měli dostat o 1000 korun navíc. Poslanci ale podpořili vládní novelu, pro kterou bylo všech 176 přítomných.

Podle posledních údajů průměrná měsíční penze dosahuje na 13 377 korun, v příštím roce už by měla částka vyšplhat nad 14 tisíc. Výpočet vychází z průměrného důchodu z června, reálného růstu výdělků a průměrné mzdy z předchozího roku a roční inflace od července do června.

Mohlo by vás zajímat

Další články