1. Pudr Balea

Pudr vyráběný ve třech odstínech, já si nejčastěji kupuju odstín 03 Sand. Skvělá konzistence, na make-upu drží, nevytváří silnou krustu, pleť není přelíčená, akorát doporučuji nanášet štětcem, houbička, která je k dispozici, kvalitní není. Navíc nezapomínejte, holky, které podobné polštářky a houbičky používáte, je každý večer vyprat v mýdlové vodě. Já na to používám Claudinčino mýdlo s optimálním ph.

Cena pudru cca 50 korun.

2. Rtěnka She

Rtěnky jsou mojí dennodenní součástí, lesky používám minimálně. Prozkoušela jsem jich mraky, a jestli je nějaká opravdu levná funkční, která ulpí na rtech, nevysušuje je a vydrží, je to tahle She. Milé překvapení vzhledem k ceně.

Cena rtěnky cca 60 korun.

3. Řasenka Maybelline Volume express colosal

Málokterá řasenka umí opravdu protáhnout a zahustit řasy, a to mířím především do levnějších produktů. Tahle je skvělá. Oči po jejím pečlivém nanesení vypadají jako smoky eyes od Twiggy (ikony z 60. let). Jednoduše se s ní pracuje a dlouho vydrží.

Cena řasenky je cca 150 korun.

4. Tužka na obočí Rimmel

Tuhle tužku na obočí nedám z ruky. Léta si ji kupuju, a pokud mi dochází, jsem hodně nervózní a mířím do Déemka. Upřímně, nemaluji si prakticky vůbec řasy, ale na co nedám dopustit, je dobře namalované obočí. Stíny mi na to nestačí, zásadně už od patnácti let potřebuju tužku. Pozor, už se dávno nenosí vytrhané a úzké obočí, naopak. Viz Cara Delavingne. Tato tužka od Rimmelu je měkká, skvěle se s ní pracuje a můžete libovolnými tahy doplňovat chloupky a pohrát si s tvarem. Já používám odstín hazel.

Cena tužky na obočí je cca 60 korun.

5. Make-up Loreal Infallible 24H-matte

Matný make-up, který mi učaroval. Drží perfektně, kryje dostatečně, přitom ne do masky a neulpívá ve vráskách. Prakticky není potřeba pudrovat a já osobně používám odstín 22 Radiant Beige. Pokud chcete mít dokonale matný vzhled, bez lesku, je to výborná volba. Cena make-upu cca 200 korun.

Tak to byl můj výlet mezi levné a kvalitní produkty, všech těchto pět zkrášlovadel patří mezi moje stálice. Krásný podzim!