Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

POSEKALI JSME TULIPÁNY: 5 věcí, které zápas s Nizozemskem odhalil

Potlesk byl včera v Amsterodamu na místě. Lepší výkon totiž už Češi
dlouhou dobu nepředvedli.
Zdroj: Profimedia.cz
Tak tohle před zápasem nečekal ani ten největší optimista! Češi naprosto zdecimovali už tak zdecimovaný nizozemský výběr a jenom podtrhli fenomenální kvalifikaci. Co však zápas odhalil?

Český divák se během včerejšího večera na gauči před obrazovkou nestačil divit, ale musel se tetelit blahem.

Výběr Pavla Vrby předvedl dosud nejlepší výkon pod jeho vedením, dal zapomenout na ubohý výběr proti Turecku a dal zároveň vzpomenout na legendární výběr Karla Brücknera z Portugalska.

Výběr bez hvězd předvedl špičkový výkon a odhalil i zajímavých 5 faktů.

A vezměte jed na to, že to se vyplní:

1) Zlepšená krajní záloha Po odchodu Poborského s Nedvědem je právě tato pozice dlouhodobě největší botou českého výběru. Trenéři Rada, Bílek, ale i Vrba dlouhodobě hledali, ale nenašli hráče, kteří by splňovali malou násobilku krajního záložníka. Tedy skvěle centrovat, nabíhat si do vápna, ale také se ochotně vracet. Krejčí je z formy, Dočkal se nevrací, Kopic větší šanci zatím nedostal a vizi trenérů nenaplňoval plašan Petržela. Situaci proto rozlouskli dosavadní muži ze základní sestavy. Krejčího kouč Vrba vyndal po otřesném (ne)výkonu proti Turkům, Dočkal se ve stejném zápase zase vykartoval. Nakonec to však bylo pro dobro věci. Agilní a bojovný Skalák doslova pádloval po celý zápas, přidal výborné centry a dvě gólové asistence.

Ještě o něco lépe si vedl nejlepší muž zápasu Šural, který svou srdnatostí občas připomínal výkon Pavla Nedvěda právě proti Oranjes na Euru v Portugalsku. Parádní gól byl už jen sladkou tečkou jeho skvělého výkonu.

2) Skalák, Pavelka a Šural patří do základu, Krejčí a Procházka nikoliv Vrba vsadil na svěží tváře a to se mu vyplatilo. Ligisty totiž zastínily i hvězdy známé z Ligy mistrů a řekly si jednoznačně o základ. Šural a Skalák již byli zmiňováni výše, ale výborně se uvedl také liberecký kapitán Pavelka, který kraloval ve středu zálohy a vymazal i hvězdného Sneidera. Naopak se ukázalo, že ze základu musí neprodleně zmizet plzeňské kápo Procházka, který je absolutně z formy a včera pustil svými dvěma kiksy Nizozemce do zápasu. To stejné platí pro sparťana Krejčího, který má sice předplacené místo ve Spartě, ale v reprezentaci má tak maximálně na lávku.

3) Vrba na favority umí Pavel Vrba i včera dokázal, že se mu proti velkým favoritům nebývale daří. Dokazoval to již v Plzni a dokázal to i včera. Všichni čekali, že do Nizozemska přijede bránit a se svým týmem dokopat úspěšnou kvalifikaci. On však místo toho hnal své hráče k naprosté aktivitě, která jeho soupeře a vlastní fanoušky šokovala po celých devadesát minut.

4) Nasazení A právě z toho včerejší úspěch pramenil. Čeští fotbalisté hráli na hranici, možná až nad hranicí svých možností. Poločas hráli v deseti, ale i přesto se nerozpakovali a neustále ostřelovali viditelně labilního gólmana Zoeta. Pokud chtějí Češi na Euru uspět, tak právě tohle je tou cestou! Na Euru budou možná fotbalovější výběry, ale možná zas ne tak houževnaté.

5) Přichází čas Kalase s Necidem Leckoho to překvapilo. Po vyloučení do té doby poměrně jistého Suchého zvolil pro střídání svého „miláčka“ Procházku. Plzeňský patriot však hořel jako papírový čert, a tak Vrba zvolil nadaného Tomáše Kalase. Kmenový hráč Chelsea se jakožto stoper neskutečně vtělil do postu, který nikdy v životě nehrál, a nyní se před ním otevírá životní šance. Suchý se minimálně pro úvod Eura vykartoval, Procházka se svou formou nemá v reprezentaci co dělat, Sivok je zraněný, a tak to logicky vychází na Kalase.

To stejné platí pro Tomáše Necida, který se včera prezentoval sebevědomým výkonem. V turecké lize ale i včera zastiňoval Van Persieho a lepší volbu pro základ reprezentace momentálně český výběr nenabízí. Lafata přestává stíhat. Škoda je žolíkem, Kadlec ve svém klubu nehraje a Vydra se pere sám se sebou. Zato Necid je sázkou na jistotu, která bude účinným a spolehlivým kladivem proti každému soupeři. Jeho čerstvě narozený potomek musí být na tatínka hrdý!

Související články

Další články