Celá Anglie s napětím čeká, až vévodkyni Kate, bůh nám odpusť, praskne voda. Královská prvorodička má termín dnes, ale podle zatím zveřejněných informací se malý princ či malá princezna ještě na svět nechystají.

Přesto na trávníku u domu prince Williama stojí helikoptéra s pilotem připraveným otočit klíčkem od vrtulníku a Kate pendluje mezi svými rodiči a Kensingtonským palácem, protože všichni chtějí být u toho „až to na ni přijde“.

Nemocnice svaté Marie je zatím obležená lidmi od tisku a novináři u ní spí ve spacácích. Takže veřejnost se vše dozví ihned, ale co královská rodina? U porodu bude Kate sama a královna Alžběta ihned poté dostane od personálu šifrovaný vzkaz, kde se dozví pohlaví a jméno dítěte.

Před nemocnicí již nyní stojí hotová armáda a nic z ní nesmí uniknout. Jakmile Kate porodí, vydá Nemocnice svaté Marie prohlášení a na znamení narození Jeho/Její královské Výsosti prince(zny) z Cambridge vypálí královská garda 41 salv, informováni budou premiér země a další hlavy Commonwealthu.

Teprve až poté, co se odbude ceremonie a Buckinghamský palác vydá prohlášení, teprve pak pustí ke Kate její rodinu a Williama, který přiletí vrtulníkem. Tisk si samozřejmě na všechny další informace bude muset počkat.