Ženatý ředitel školy Drago Kamenik (41), který byl natočen studenty školy při orálním sexu, který poskytoval místní matikářce Manje Mertelj (45), spáchal sebevraždu.

Studenti ve městě Maribor na Slovinsku natočili na mobilní telefon koncem listopadu video, které se následně stalo virální a obletělo svět. K učebně je údajně přilákalo vzdychání a byli přesvědčeni, že si to tam rozdává nějaká dvojice studentů. Nakonec ale zjistili, že tam poskytuje orální sex jejich ředitel učitelce matematiky.

Drago Kamenik, otec dvou dětí, se nejprve proti videu ohrazoval s tím, že je falešné, a chtěl studenty žalovat. Ti ale tvrdili, že mají i fotografie a další materiál v telefonech.

Zoufalý muž se snažil nejprve celou situaci ustát. Nakonec ale spáchal o uplynulém víkendu sebevraždu. Jeden z jeho kolegů k jeho smrti řekl, že „cítil, že nemá jiné východisko“.

Učitelka matematiky je na nemocenské a dosud se k případu nijak nevyjádřila.

Celou školu vyšetřuje policie a snaží se zjistit, kdo video nahrál a především kdo ho i nadále po ředitelově sebevraždě šíří a znovu umisťuje na sociální média.

Celý případ vyvolává ve Slovinsku velké emoce. Řeší se především to, zda slovinské listy, které měly od studentů video v držení, postupovaly eticky, když necenzurované záběry zveřejnily.