Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Pořád nevíte, kam na poslední chvíli na dovolenou? Tady je 10 nejpodivnějších pláží na světě!

+ Dalších 7 fotografií

Omrzelo vás Bibione? Fajn, je na čase najít nějakou famózní pláž, kterou se budete moci chlubit na Facebooku. Tady je deset nejpodivnějších pláží na světě. Sbalte ručník a plavky a hurá na letiště!

1. San Alfonso del Mar, Chile

Asi sto kilometrů od hlavního města Santiaga leží pláž, která se pyšní největším bazénem na světě. Bazén má 8 hektarů a místy je hluboký až 35 metrů. Je naplněn 250 000 000 l­itry vody.

2. Scala dei Turchi, Itálie

Na jihu Sicílie, poblíž Porto Empedocle, můžete narazit na tuhle bílou nádheru tvořenou z horniny s názvem slínovec.

3. Růžová pláž, Barbuda

Korálová pláž s růžovým pískem – tím se může pochlubit ostrov Barbuda v Karibském moři. Proč růžový písek? Ve skutečnosti jde o rozmělněné schránky růžových lastur.

4. Skrytá pláž, Marieta, Mexiko

Jedna z nejznámějších mexických pláží. Kvůli tomu, jak je profláklá, ale ztrácí na kouzlu. Denně se na ni vypravují stovky turistů. Pláž vznikla sopečnou činností a má svůj jedinečný mořský ekosystém. Keporkak, mořské želvy anebo delfíni – ti všichni tady pobývají.

5. Zlatni rat, Chorvatsko

Pláž Zlatni rat, česky Zlatý roh nebo Zlatý mys, se nachází na ostrově Brač u městečka Bol a patří k nejkrásnějším plážím na světě vůbec.

6. Papakolea Beach, Havaj

Na světě existují jen čtyři pláže se zeleným pískem. Jednou z nich je Papakolea. Zelenou barvu má písek díky minerálu zvanému olivín, který je součástí lávy. Té je na sopečných ostrovech opravdu dost.

7. Maho Beach, Sv. Martin

Hned u pláže Maho na ostrově Sv. Martin je hlavní ranvej Mezinárodního letiště princezny Juliany a na ní přistávají obrovské řvoucí boeingy. Paráda.

8. Jökulsárlón, Island

Jezero Jökulsárlón se začalo tvořit někdy ve 30. letech 20. stol. pod ledovcovým splazem Breidamerkurjökull. V něm plavou ledové kry zabarvené do všech odstínů modré barvy a spolu s hlavičkami tuleňů tvoří zajímavou podívanou.

9. Gulpiyuri, Asturie, Španělsko

Tento zaplavený lom se nachází poblíž městečka Llanes. Voda je v něm slaná a neuvěřitelně průzračná.

10. Glass Beach, Kalifornie

U města Fort Bragg v severní Kalifornii se nachází skleněná pláž. V šedesátých letech si z ní obyvatelé dělali skládku. Vyhazovali na ni sklo i staré spotřebiče, často na ní docházelo k požárům. Působením přírody a člověka je teď ze skládky pláž plná pestrobarevných sklíček a také národní park.

Mohlo by vás zajímat

Další články