Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Pondělí, 24. 8. 2015 – den, kdy si Angela všimla, že v Evropě jsou uprchlíci

Hurá, Angela se probudila.
Zdroj: Profimedia.cz
KOMENTÁŘ: Německá kancléřka Angela Merkel a francouzský prezident Francois Holland sice často připomínají dva kašpárky po lobotomii, ale může se blýskat i na lepší časy. Zdá se, že dnes jim poprvé došlo, že v Evropě jsou skutečně uprchlíci a že je jich tu celkem dost.

Německá kancléřka Angela Merkel a francouzský prezident Francois Holland se konečně vzbudili a všimli si, že v Evropě jsou uprchlíci, je jich tu hodně a přichází další.

Francie a Německo nyní brečí, že by si uprchlíky měla rozdělit celá Evropa. Jenže ti zoufalí lidé jako na potvoru chtějí hlavně do Francie a Německa.

A Angele dochází, že se k tomu musí postavit čelem, nebo se k ní Němci otočí zády. A dokonce i pomalejšímu Hollandovi došlo, že uprchlíci nejsou jarní sníh a rozhodně se nevsáknou do země.

Takže v pondělí 24. srpna se najednou oba šéfové Evropy probudili a řekli si, že asi fakt bude nutné něco dělat. A světe div se, padají z nich docela rozumné návrhy.

Za prvé by měl vzniknout seznam zemí, ve kterých je válka a nebo diktatura. Z nich by se uprchlíci přijímat měli, ti ostatní budou mít prý smůlu a brány Evropy se jim zavřou.

Za druhé by Evropská unie měla začít uzavírat dohody s africkými státy. Měla by vzniknout legislativa, která umožní nelegální imigranty vracet tam, odkud přišli.

Za třetí si Angela Merkel a Francois Hollande všimli, že existují státy, které leží vedle zemí zmítaných válkou, ale je tam klid. Šéfové EU se pokusí oslovit Jordánsko, Libanon nebo Turecko, zda si také pár uprchlíků nechtějí vzít.

Ano, cesta k překonání uprchlické krize bude dlouhá a nepříjemná, ale Merkel a Hollande si alespoň všimli, že na stole jim už několik měsíců drnčí budík.

Související články

Další články