O nepochopitelném případu informoval server sme.sk. Ve slovenském městě Čadca se paní Zuzana se svým partnerem vydali do porodnice vlastním autem. Problém nastal ve chvíli, kdy řidič překročil povolenou rychlost a namísto 100 km/h mu policisté naměřili 164 km/h. Tolerantní policisté by nad tím možná přivřeli oči, kdyby zjistili, že je v autě žena, která spěchá do porodnice. V tomhle případě se ale s porozuměním nesetkali.

Namísto pomoci se dočkali pokuty, kterou navíc policisté vyřizovali dalších 20 minut.

„Před Žilinou nás zastavili policajti na autostrádě, překročili jsme rychlost, jeli jsme 164 km/h. Uložili nám blokovou pokutu, odmítli doprovázet naše auto. Přestupek řešili i přes silné kontrakce skoro 20 minut. Argumentovali tím, že jsme měli zavolat záchrannou službu. Po uložení pokuty se vrátili na odchyt,“ napsala rodička Zuzana.

Celý incident se odehrál 4. dubna a pochopitelně vyvolal diskuzi o tom, jestli neměli být policisté shovívavější. Faktem zůstává, že otec nenarozeného dítěte riskoval. Velice pravděpodobně se však pár rozhodl pro vlastní dopravu kvůli tomu, že si zvolili nemocnici v Ružomberku, zatímco přivolaná sanitka by rodičku odvezla do Čadci. Takhle je cesta stála delší čas a pokutu k tomu…