Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Polský řidič kamionu byl před útokem naživu. Snažil se do poslední chvíle masakru zabránit!

Pachatel nebo pachatelé jsou stále na útěku. Berlínská policie selhala.
Zdroj: twitter.com
+ Další 4 fotografie
Evropa se vzpamatovává z pondělního teroristického útoku na vánočních trzích v Berlíně, kdy zřejmě uprchlík z Pákistánu vjel kamionem do davu lidí. 12 lidí zemřelo a dalších 48 je zraněných. Podle policie bylo útočníků víc a jsou stále na útěku.

Evropou otřásl další z teroristických útoků, ke kterému se přihlásil Islámský stát. Zřejmě imigrant z Pákistánu, kterého do Evropy pozvala německá kancléřka Angela Merkel, vjel kamionem do davu lidí na vánočních trzích v Berlíně. 12 jich zabil, dalších téměř 50 je zraněných.

Německá policie navíc selhala, protože se jí pořád nepodařilo útočníka zadržet. Zatkla totiž nesprávného muže, a tak je útočník pořád na útěku a ozbrojený! Policie podle Die Welt nejdříve zatkla 23letého Pákistánce, ale později došla k závěru, že právě on není pachatelem berlínského útoku. Sám mladík svoji vinu popírá a neprokázala se u něj žádná vazba na atentát. A tak pátrání dál pokračuje.

Policie je přesvědčená, že za útokem stálo víc lidí. Ministr vnitra Thomas de Maiziere zdůraznil, že se sleduje několik vyšetřovacích verzí. „Nikdo nebude odpočívat, dokud pachatel nebo pachatelé nebudou dopadeni,“ řekl.

Policie vyzvala svědky, aby jim posílali fotografie a videa z místa útoku. Už shromáždila před 500 informací, které můžou vést k zadržení útočníka. „Jsem docela přesvědčen, že můžeme ukázat nového podezřelého zítra nebo v nejbližší budoucnosti,“ řekl podle týdeníku Focus předseda svazu André Schulz.

Řidičem kamionu byl Polák, kterého útočník zastřelil těsně před útokem. Podle listu Bild Polák seděl na místě spolujezdce a snažil se chopit volantu, aby zachránil nevinné lidi. V kabině jsou známky po boji, muž byl nalezen zastřelený.

Berlínský starosta Michael Müller oznámil, že byla zvýšena bezpečnostní opatření, v ulicích je více policistů a u všech trhů jsou postaveny bariéry. Bezpečnostní opatření zvýšila i Česká republika.

Podle německé kancléřky Angely Merkel se Německo nesmí nechat zastrašit a mělo by pokračovat ve svých tradicích.

Související články

Další články