Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Polonahý fotografický projekt Daily Portrait budete buď milovat, nebo nenávidět. Stejně jako jeho autora

+ Dalších 5 fotografií

Tvůrce a guru fotografického projektu Daily Portrait, vizuální umělec Martin Pavel je tak trochu UFO. Kdo měl to štěstí a potkal se s ním někdy osobně, dá nám jistě za pravdu, že jeho osobnostní rysy oscilují někde na pomezí šílence a génia.

fóbii z lidí, a proto se jimi obklopuje. Nemá rád Prahu, a proto ji obdivuje. Připadá vám to jako série protimluvů, které nedávají smysl? Přesně takhle na první pohled působí i jeho projekty.

Ať už se jedná o sestrojení floatační vany, cestu kolem světa nebo projekt, do kterého se zapojily stovky mladých lidí a ještě je během toho vysvlékl donaha, vždycky to nakonec dopadne nad očekávání dobře!

A právě projekt Daily Portrait, který letos vstoupil již do svého třetího ročníku, je to, co se nám se jménem Martin Pavel vybaví nejspíš.

Už příští týden vyjde navíc v rámci městských projektů BU2R originální fotografická publikace Daily Portrait, která je jakýmsi vyvrcholením druhého ročníku tohoto projektu. Jeho tvůrce se v jeho rámci rozhodl prozkoumat možnosti a hranice portrétu skrze experimentování s prostorem a fotografickými médii. Publikace obsahuje 365 fotografií vyfocených na Polaroid Land Camera 230 z roku 1969.

Focení probíhalo během čtyř ročních období v roce 2012 – 2013 ve veřejném prostředí Prahy – v ulicích, metru, barech, parcích, v historickém centru města i na sídlištích. Své modely verboval přes svou facebookovou stránku, přičemž každý den vyfotografoval jednoho člověka. Jedinou podmínkou bylo, aby se dotyčný vysvlékl do půl těla.

„Rozhodně jsem nechtěl ukazovat dokonalé lidi v nepřirozených pozicích, které vídáme v reklamách a v časopisech, ale krásu a přirozenost lidí, které běžně potkáváme na ulici,“ říká o projektu Martin Pavel, který každý den po dobu jednoho roku zveřejňoval na webových stránkách projektu jeden portrét.

Nyní se jeho pozornost upíná k Berlínu, tak uvidíme, čím překvapí příště…

Související články

Další články