I když se pokusila zabít dva týdny před zákeřnou vraždou pětadvacetiletou dívku v kavárně, nikdo to nebral v potaz a za dva týdny skončila psychopatka na svobodě. Nejen blízcí zavražděné ženy z Tesca se ptají, kde se sakra stala chyba? Jak to, že taková osoba, která byla časovanou bombou, se mohla dostat tak brzy na svobodu?

Policie, která byla u incidentu v kavárně, kde chtěla Michaela S. uškrtit neznámou dívku, to nevyhodnotila jako závažný trestný čin. Vyplývá to z informací Městského státního zastupitelství v Praze.

"Policie se na nás v této věci s ničím neobrátila, ani v den útoku, ani poté,“ řekla k incidentu, který se stal 5. července odpoledne v kavárně na pražském Újezdě, mluvčí městského zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Svědci události dokonce potvrdili, že policisté skutečně dorazili, ale dokonce nesepsali ani protokol, nikoho se na nic neptali, co se vlastně stalo," řekla redakci iDNES.cz svědkyně, která byla v kavárně, kde se nešťastná událost stala.

Policisté vyslechli poškozenou dívku i útočnici. S první z nich mluvili asi tři čtvrtě hodiny v suterénu kavárny, kde je vinotéka. Druhou vyslechli zčásti před ostatními přítomnými. Podle svědků se nijak netajila tím, že chtěla zabíjet, a litovala, že jí její první vražedný pokus nevyšel. Ale že by se zajímali o to, co kdo jiný viděl, tak to vůbec, svědky nechali v klidu odejít.

Místo toho policisté útočnici nechali převézt na psychiatrii, kde již byla hospitalizována v minulosti. „S ohledem na aktuální psychický stav útočnice zprostředkovali její převoz do psychiatrického zařízení v Bohnicích,“ řekla k tomu mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Jenže ani personálu v léčebně nikdo nic neřekli, jak to, že zrovna ji zatkli a chtěli ji umístit v psychiatrickém zařízení. Nikdo je neinformoval, že se dopustila násilí. „Tuto informaci jsme před naším aktivním dotázáním v průběhu hospitalizace neměli,“ potvrdil ředitel Psychiatrické nemocnice Bohnice Martin Hollý.

Momentálně se celý postup prošetřuje, ale zůstává nad tím rozum stát, jak taková osoba mohla vůbec chodit na svobodě…