Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Policie zveřejnila kamerový záznam z nehody ve Studénce!

22.července 2015 došlo ve Studénce na Novojíčinsku k nehodě. Pendolino
se srazilo s kamionem. Na vině je polský řidič.
Zdroj: profimedia.cz
Polský řidič kamionu je obžalovaný ze zavinění srážky svého kamionu s pendolinem ve Studénce. Na železniční přejezd vjel v momentě, kdy už svítila červená světla. Závory jej ale na přejezdu uvěznily a do kamionu narazilo ve vysoké rychlosti pendolino. Tři lidé nehodu nepřežili a další utrpěli zranění.

Kamerový záznam jasně dokazuje, kdo je viníkem nehody z 22. července 2015.

Přesto polský řidič neustále u soudu tvrdil, že za nic nemůže a červeného světla si nevšiml. Slawomiru Wojciechu Sondaji hrozí za smrt tří lidí a ublížení na zdraví dalším lidem ve vlaku deset let za mřížemi.

Další důležitý fakt o nehodě ve Studénce si můžete přečíst ZDE.

Pachatel této nehody se měl údajně vyhýbat placení mýtného, a proto zvolil trasu přes železniční přejezd. Nechal se dokonce slyšet, že vůbec netušil, že může jet vlak.

Kvůli tomu, že chtěl tehdy ušetřit, zemřeli tři lidé a dalších třináct bylo zraněno.

„Neudělal jsem to schválně. Je to velká tragédie. Závory byly zvednuté a pro mě to znamenalo, že můžu jet,“ tvrdí viník nehody.

Polský řidič má na kontě 19 dopravních přestupků a podle předsedy senátu nemá za volantem co dělat. Tento seznam čítá ještě tři nehody.

Polák se ale hájí tím, že když byl na cestě tolik nebezpečný, měl mu někdo řidičák sebrat. Bohužel to nikdo neudělal.

Nyní má Polák na krku obžalobu z obecného ohrožení z nedbalosti. Hlavní soudní líčení se bude konat 24. února. V tu dobu by mělo dojít k vynesení rozsudku.

Strojvedoucí z vlaku přišel o nohy a bude mít doživotní následky. Sám k případu řekl, nemohl víc dělat než zatáhnout brzdu. Víc už si nepamatuje.

Na kamerový záznam přímo z nehody ve Studénce na Novojičínsku se teď podívejte.

Související články

Další články