Policie stále marně nahání dvojici Zdeněk Macura (39) a Iveta Bartošová (47), která je na útěku před Ivetinou zodpovědností a zdravotním stavem.

Macura, který má tutově pocit, že je obětí spiknutí, drží Ivetu údajně s jejím souhlasem neznámo kde a zatím se nepřihlásili policii, ač vědí, že je po nich vyhlášeno celostátní pátrání kvůli podezření z únosu.

Josef Rychtář (55), současný partner zpěvačky, dle svých slov zcela rezignoval a „je mu jedno s kým Iveta bude, hlavně ať se léčí.“

Doma na Bartošovou čeká krom čisté ložnice, kterou musel Rychtář uklízet, také soupis závazků, kterým ji akurátní Rychtář vrací zpět do reality: „Musí se platit spousta věcí, záloha na plyn, hypotéka, odvody, to vše Iveta zanedbávala. Mám strach, co bude dál. Složitě jsme stabilizovali její finance, hypotéku jsem dokázal po dohodě s bankou upravit ze 44 tisíc na deset, teď jen aby si to hlídala. Nevím, s kým tu bude žít, ale má to tu ode mě přehledně zpracované,“ říká Rychtář a dodává, za jakých podmínek by Ivetu vzal zpět: „Musela by se jít okamžitě léčit, snažím se její současnou situaci chápat, ale jsem skutečně na konci sil.“

Macura s Bartošovou jsou zatím neznámo kde, mluví se dokonce o Itálii, ale Bartošová, ať je kde je, rozhodně cestuje bez dokladů.