Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Policie odložila případ muslima, který byl údajně pobodán ve Vršovicích. Proč?

Zdroj: Facebook.com
Policie odložila vyšetřování případu, který otřásl celým Českem. Vyšetřování možného pobodání se odkládá. Přítelkyně muslima Eva Z. je z rozhodnutí policie hodně nešťastná. Rozladěný je i její přítel.

Dvaačtyřicetiletého muslima Issaka T. prý letos v lednu v blízkosti Heroldových sadů ve Vršovicích pobodali dva muži. Policie případ vyšetřovala jako těžké ublížení na zdraví.

Nyní je případ odložen a policie zatím nesdělila, proč k odložení došlo. O případu jsme psali ZDE

"Nemohu vám k tomu nic říct, protože usnesení ještě není pravomocné," uvedla pro iDnes.cz tisková mluvčí Andrea Zoulová.

Muž, který do Česka přišel ze Sýrie, tvrdil, že ho 30. ledna napadli dva maskovaní holohlaví muži. Muž skončil v nemocnici, ale nakonec se rychle zotavil a nemá žádné následky.

"U zásahu nebyl ani lékař, byla tam jenom posádka rychlé zdravotnické pomoci. Ten muž si sám z domova zavolal naši pomoc s tím, že ho údajně venku někdo měl napadnout," uvedla mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová.

Přítelkyně Isaaka T. je známá aktivistka, která velmi silně pomáhá uprchlíkům a migrantům. Nechce se smířit s tím, že policie případ odložila.

"Jsme z toho otřeseni. Utekl do demokratické země a teď zjišťuje, že tato země až tak demokratická nebude," uvedla Eva Z. pro iDnes.cz.

Těžko tipovat, proč byl případ odložen. Je možné, že policie nedokázala najít stopy, které by vedly k dopadení pachatelů. Také je možné, že policie došla k jiným závěrům, než uvedl napadený muž.

Vzhledem k tomu, že případ vyvolal ve společnosti silné napětí, měla by policie ve veřejném zájmu sdělit, proč byl případ odložen.

Související články

Další články