Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Poláci k nám poslali další hnusy! Na pultech se objevilo kuřecí maso se salmonelou

Nemáte ho doma i vy?
Zdroj: profimedia.cz
V Česku se objevilo kuřecí maso se salmonelou. Prodávala ho firma Karapetjan v Jablonci nad Nisou. Datum spotřeby bylo do konce ledna, můžete ho mít ale klidně ještě doma v mrazáku!

Z Polska k nám poslali další hnusy, které nás ohrožují na zdraví. Na českých pultech se objevilo kuřecí maso, které obsahuje bakterii způsobující salmonelu. V Jablonci nad Nisou prodala firma Karapetjan zhruba 1,9 tuny závadného masa. Datum spotřeby bylo do 31. ledna. Informovala o tom Státní veterinární správa.

Do Česka k nám Poláci poslali 3,6 tuny závadného kuřecího masa. Část už veterináři z pultů stáhli, část šla do odpadu při úpravě, některé kousky ale můžete mít pořád doma v mrazáku. Pokud máte takové maso doma, můžete ho vrátit. Kuřecí stehna a prsní řízky se prodávaly v období mezi 25. a 27. lednem. Velkou část prodala firma v Jablonci, přes 1,26 tuny masa našli v mrazírně prodejny a bude zlikvidováno v asanačním podniku.

Bakterie způsobující salmonelu se dostávají do těla výhradně ústy a vylučují se stolicí a močí. K přenosu dochází potravinami a prostřednictvím nemytých rukou.

Související články

Další články