Tajemství proutěného košíku dopisu Ivety Bartošové (†48), který napsala na rozloučenou svým nejbližším, včera poodhalil deník Blesk, který zveřejnil jeho část a dnes pokračuje. Co v něm je?

Podle Blesku se jedná o dopis, který měla Iveta napsat těsně před tím, než se rozhodla spáchat sebevraždu a který měla policie zabavit Josefu Rychtářovi (56). Ten však tvrdí, že nejde o dopis, který po smrti své ženy našel.

Na kusu papíru se Iveta loučila s Arturem slovy: „Arťo, jsi dospělý, pochopíš to.“ Další část pak věnovala svému manželovi Josefu Rychtářovi, který si po její smrti prošel snad větší mediální peripetií než Vendula Svobodová poté, co se zastřelil její muž, proslulý skladatel Karel Svoboda.

„A tobě Pepo – miláčku děkuju za záchranu života. Dělala jsem vždy jen to nejlepší. Už dlouho nemůžu. Vaše Iveta a máma. Pláču, promiňte.“ Rychtář ale Super.cz uvedl, že se rozhodně nejedná o dopis, který mu policie vrátila. „Média lžou. Ten dopis, který mi úřad vyšetřování vrátil na základě toho, že státní zastupitelství uzavřelo případ, rozhodně není totožný s tím, co se nyní uvádí,“ stojí si za svým vdovec. Jediným rozuzlením této záhady by bylo ukázat pravý dopis. To ale Rychtář z úcty k památce své ženy nechce.