Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Pohřeb fenomenálního režiséra Jiřího Krejčíka (†95): Podívejte se na 10 fotografií ze smutečního obřadu. Kdo slavný se přišel rozloučit?

Jiří Krejčík měl dnes pohřeb.
+ Dalších 7 fotografií

Minulý pátek 9. srpna zemřel ve věku pětadevadesáti let režisér a scénárista Jiří Krejčík. Dnes dopoledne proběhlo v kostele Sv. Vojtěcha na Novém Městě pražském poslední rozloučení. Na místo dorazily desítky přátel a příbuzných, někteří se ani do kostela nevešli.

Podle blesk.cz nad rakví požehnali zemřelému herci Jan Kačer a Petr Kostka. Mezi dalšími známými osobnostmi nechyběli Carmen Mayerová, Tereza Kostková s manželem Petrem Kracíkem, Olga Sommerová, Eliška Balzerová, Nina Divíšková, ředitel České televize Petr Dvořák, Juraj Jakubisko nebo Jan Potměšil.

Mezi nejznámější režisérova díla patří například protektorátní drama Vyšší princip, Svatba jako řemen, Pension pro svobodné pány či Božská Ema. Krejčík si dokonce střihl i několik menších rolí, jako byl třeba žrout Karel v Menzelově filmu Slavnosti sněženek nebo doktor Stárek v Hřebejkově filmu Pelíšky.

Mohlo by vás zajímat

Další články